Із 30 собак мисливських порід, перемогу у міжрайонній виставці здобув курцхаар із кличкою Ролл

6UZXwOgxHPoВ неділю, 30-го липня з нагоди святкування 1029-ї річниці заснування Володимира-Волинського традиційно біля ЗОШ №2 провели уже десяту міжрайонну виставку мисливських собак.dVMiG-zN2DYЦього року участь взяло 30 собак мисливських порід, серед яких гончаки, лайки, лягаві та норові. Окрім цього, на виставці був представник рідкісної породи – естонська гонча. Про це повідомляє Криниця мисливця з посиланням на інтернет-видання “БУГ“.

“На Волині є проблема із експертами, які повинні оцінювати зовнішній вигляд собак за усіма критеріями. Наступного року ми плануємо провести у Володимирі-Волинському обласну виставку мисливських порід: до нас завітають судді з різних обласних центрів України,” – розповідає Григорій Городь, керівник Володимир-Волинського підрозділу Федерації мисливського собаківництва України.

Кожен охочий мав змогу придбати цуценят мисливських порід, адже учасники виставки допускались лише із документами: паспортом та родоводом, зазвичай до 4-го коліна. Також осередок співпрацює із Кінологічною спілкою України, тому щенята, придбані на виставці, мають змогу брати участь у різноманітних виставках чи турнірах.7G3SrWA5Aq4

За словами організаторів, база даних родоводу деяких собак йде аж до 1947-го року.

“Наразі відвідуваність виставок впала по всій Україні через недостатнє фінансування. Ми пропагандуємо виведення здорових собак, які не мають генетичних відхилень від норми, а якщо такі ж народжуються – господарі їх віддають у притулки, залишають у себе або ж продають. Найбільше радує те, що собаки мисливських порід ніколи не бігатимуть по місту як безпритульні – будь-який власник собаки цього не допустить”, – зазначає Григорій Городь.

Породи оцінюються за певними критеріями. Детальніше про систему оцінки собак розповів спеціально запрошений експерт 1-ї категорії лягавих порід зі Львову Сергій Козак.

“Починаємо оцінювати собаку із голови: наскільки риси голови відповідають стандартам породи, високо чи низько посаджені очі, обов*язково враховуємо зубну формулу, лінію верху та шерсть собаки. Опісля займаємось розглядом ходьби: наскільки яскраво виражені кути кінцівок, чи не косолапить пес, а також чи рівно ходить та бігає”, – повідомив експерт.

Найкращою собакою, тобто у бестінг-шоу, на виставці експерти визнали курцхаара із кличкою Ролл, власником якого є Сєрьогінов О.О із смт. Іваничі.ic1QQFWKrfoТакож відзнаки отримали собаки порід , західносибірська лайка, ягдтер’єр та вельштер’єр.
Переможці отримали дипломи та кубки 1-го та 2-го класу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *