ІЖ-54 vs ТОЗ-66: Порівнюємо радянські двостволки

Сьогодні ми вирішили розібратися, яка з двох “культових” радянських рушниць краща – ІЖ-54 або ТОЗ-66. Для цього ми зібрали інформацію з різних джерел і спробували неупереджено порівняти ці моделі. Але, оскільки особистого досвіду використання цих рушниць у нас немає, ми розраховуємо на вашу допомогу, шановні читачі.

Отже, ІЖ-54 – радянська рушниця з внутрішніми курками, розроблена на Іжевському механічному заводі в 1951 році. Її головна особливість – приховані курки, які не тільки додають естетичності, але і знижують ризик випадкових пострілів. Стволи виготовлялися методом холодного свердління і з’єднувалися з колодкою пайкою. Запирання відбувалося в двох точках: на казенній частині болтом Грінера і підствольним гачком.

З мінусів ІЖ-54 зазвичай згадують великі вагу і довжину, що не дуже зручно для ходового полювання. Також є інформація, що якість підгонки деталей на серійних екземплярах не завжди була ідеальною.

ТОЗ-66 – це “курковка” під 12 калібр, випущена Тульским заводом в 1968 році. По суті, це розвиток попередніх тульських горизонталок, але під потужніший набій. Серед плюсів зазвичай відзначають міцну колодку, надійні стволи і регульований спусковий механізм. Відгуки про бій ТОЗ-66 в основному позитивні.

Однак, судячи з доступної інформації, якість збірки серійних ТОЗ-66 теж могла “гуляти”. Зустрічаються згадки про тріснуті приклади і нещільне прилягання стволів.

Читайте також: Remington Model 700 CDL SF vs Tikka T3x Hunter: Карабіни для мисливців та захисників

Ось такі дані нам вдалося зібрати про ІЖ-54 і ТОЗ-66. Але ми розуміємо, що теорія – це одне, а практика – зовсім інше. Тому, якщо серед наших читачів є власники або просто люди, які мали досвід використання цих рушниць – будемо дуже вдячні, якщо ви поділитеся своїми враженнями в коментарях.

Чи дійсно ІЖ-54 така надійна? Наскільки сильно відчувається різниця у вазі і довжині під час полювання? А як щодо ТОЗ-66 – чи правда, що якість збірки серійних екземплярів не завжди на висоті? І головне – яка з цих рушниць, на вашу думку, краща і чому?

Будемо раді будь-яким відгукам – від коротких коментарів до розгорнутих оповідань з особистого досвіду. Давайте разом зробимо це порівняння більш повним і корисним для всіх, хто цікавиться легендарними радянськими двостволками. А ми, в свою чергу, обіцяємо уважно вивчити ваші відгуки і, якщо буде потрібно, внести корективи в матеріал. Дякуємо за увагу і чекаємо на ваші коментарі!

Один коментар до “ІЖ-54 vs ТОЗ-66: Порівнюємо радянські двостволки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *