Кабани-м’ясоїди і в кровожерливості не поступаються навіть вовкам

39b48c08a26aaa94edd5afd4d41f37bb--predator-hunting-hog-huntingНезважаючи на те, що основний раціон кабана – це рослинна їжа, жодна дика свиня не відмовиться поласувати свіжим м’ясом. Тому підгодувати кабана нескладно, адже їсть він все підряд. Деякі ж дикі свині стають, в основному, хижаками. Нерідко зустрічається така картина, коли тварина розоряє поселення піщанок або інших мишей. У зимовий час кабани можуть полювати і на більших тварин, наприклад ондатр. А якщо раптом заєць потрапив в браконьєрські капкан або ловчу петлю, то парнокопитна не гидуватиме і цими ласощами. Особливий азарт з’являється у нього при полюванні на підранків, звіра навіть можна порівняти в цей момент з мисливськими псами.

Так, при виявленні сліду пораненого фазана дика свиня з легкістю його наздоганяє і з’їдає. В історії є випадки, коли дика свиня нападала на дитинчат косуль і баранів, нічим не поступаючись головним санітарам лісу – вовкам. Перебуваючи тривалий час у лісовій зоні, кабан вже вивчив всі місця і відмінно знає, де можна поживитися смачним обідом. У сезон розмноження колоніальних пернатих дикі свині підбирають пташенят, які випали з гнізда або поранених птахів. Особливо в пошані у них чаплі, граки і баклани.

Влітку дикі свині віддають перевагу сарані. У липні цих комах стає занадто багато і парнокопитні цілими зграями поїдають їх у великих кількостях. Досвідчені лісівники на відстані можуть почути групове плямкання цих тварин. Таким чином, кабани, незважаючи на те що харчуються переважно рослинною їжею, можуть бути і хижаками, часом дуже небезпечними, які в своїй кровожерливості не поступаються навіть вовкам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *