Крижень: опис, ареал проживання та спосіб життя


Опис птаха
Ареал проживання
Спосіб життя
Крижень, інша назва кряква (лат. Anas platyrhynchos) — вид птахів родини качиних (Anatidae), ряду гусеподібних (Anseriformes). Більш відомий як дика качка. Від крякви вивели шляхом селекції більшість сучасних видів качок.
Опис птаха
Дзьоб оливковий з бурим кінцем, ноги оранжево-червоні з темнішими перетинками. Дзеркальце синє з пурпурним блиском, облямоване чорним і білим кольором. У самця в шлюбному наряді голова і шия блискучого темно-зеленого кольору, на шиї білий ошийник. Спина бура, що переходить до хвоста у чорний колір. Бічне криюче пір’я хвоста заломлене догори. Плечі сірі з бурими хвилястими лініями, зоб і частина грудей буро-каштанового кольору. Решта нижньої частини сірувато-біла з темно-сірими плямами.
Після літнього линяння самець стає схожий на самку, але темніше. Самка зверху темно-бурого кольору з буро-жовтуватими краями пір’я, знизу — рудувата з чорно-бурими плямами.
Довжина самця 63 см. Самка значно менша. Розмах крил 75-200 см, вага від 0,75 до 1,5 кг.
Ареал проживання
Крижень водиться у всій Європі, Північній Африці, більшій частині Азії і Північної Америки. У Південній Європі, північній Африці і південних штатах США він буває переважно взимку, летючи до Азорських островів, Мадейри, Канарських островів, Нубії, північній Індії і навіть північній частині Південної Америки.
Крижень був успішно переселений до Нової Зеландії і Південно-східної Австралії.
У Європі вона зустрічається повсюди. Крижень — перелітний птах. Окремі особини цього виду зимують в незамерзаючих місцях.
Не дивлячись на активне полювання, в Європі налічують до 8 мільйонів, в Північній Америці — 17-18 мільйонів, а в Новій Зеландії більше 5 мільйонів цих птахів.
Спосіб життя
Крижень живе переважно на прісних водах, особливо стоячих і зарослих очеретами, травою, хоча під час прольоту і взимку тримається і в морі у берегів. Це обережний птах, який швидко літає, у разі потреби добре пірнає, вдень ховається, а вночі випливає на відкриті місця і робить перельоти на місця, де годується. Напроикінці літа крижень літає часто на хлібні поля.
Крижень харчується рослинною їжею, комахами, молюсками, дрібною рибою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *