Легендарний Вернер Фройнд – людина вовк

парк-вовків
Фото Lisi Niesner | Reuters

9 лютого 2017 року виповнилось 3 роки із дня смерті Вернера Фройнда – німецького дослідника вовків. Пропонуємо вашій увазі короткий репортаж, який у січні 2013 року зробив фотограф агентства Рейтер Lisi Niesner. Фотограф провів кілька днів з цією людиною-вовком.
Парк вовків Вернера Фройнда – незвичайний заповідник для вовків, що знаходиться на території 10 гектарів в Західній Німеччині. На час зйомки репортажу заповідник був домом для 29 вовків родом з Європи, Сибіру, ​​Канади, Арктики та Монголії.
Створив парк вовків – Вернер Фройнд.  Усіх тварин він забирав дитинчатами із зоопарків і виховував сам. Щоб мати авторитет серед вовків, Вернеру доводилось вести себе, як ватажок зграї і частково жити з ними. Після його смерті в 2014 році Тетяна Шнайдер, яка працювала з Вернером більше 20 років, взяла на себе відповідальність. Вона працює з вовками так само і сьогодні.
В цей парк можна потрапити будь-кому. Правда, будуть потрібні сталеві нерви, та й деякі нюанси життя людини-вовка здаватимуться дикими. Але не більше дикими, ніж сама природа. Це життя з сильними хижаками.
Як стати своїм серед вовків? Поводитися як вовк і жити в зграї! Такий спосіб життя сильно дивує знайомих і непідготовлених туристів.
За 40 років “вовчої» діяльності Вернер Фройнд виховав 70 хижаків.
Безцінний досвід по спілкуванню з дикими тваринами не пройшов дарма, і дослідник написав кілька книг про звички вовків. Найбільш відома його робота – «Вовк серед вовків», де він описує свій досвід перебування у вовчій зграї.
Полярні вовки. Живуть на всій території Арктики, за винятком територій, покритих льодом. Висота в холці – 75-100 см, маса – до 100 кг. Тримаються зграями по 7-10 особин. Монгольських вовків годують олениною.
Поруч із заповідником дослідник відкрив музей, в якому є різні наукові експонати, знайдені Фройндом в поїздках.
Ікла вовка – його головна зброя і засіб захисту. Ними хижак утримує і тягне жертву. Зуби вовка здатні витримувати навантаження більше 10 мегапаскалів.
На одній із фотографій: вчений зі своєю дружиною в своєму будинку, який розташований поруч з парком вовків.
За незвичайну діяльність Вернера Фройнда в 1995 році уряд Німеччини нагородив орденом за заслуги перед наукою.
За 40 років своєї роботи вчений не отримав серйозних пошкоджень від хижаків. Та й фотограф агентства Рейтер поїхав звідти живий.

Один коментар до “Легендарний Вернер Фройнд – людина вовк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *