Львівщина: До чого призведуть встановлені факти підробки документів на полювання?
Працівниками Державної екологічної інспекції у Львівській області в рамках розгляду звернення колективу шахти «Степова» стосовно фактів зловживань службовим становищем під час проведення полювань посадовими особами Червоноградської МО УТМР проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства цією організацією. Про це повідомляє прес-служба відомства.
У повідомленні зазначається, що в ході проведення перевірки факти, викладені у зверненні громадян підтвердились. Зокрема, у журналі обліку видачі і повернення ліцензій (прошнурованому та скріпленому печаткою ЛОУЛМГ) виявлено виправлення дат полювання, не співпадіння із записами у журналі обліку видачі і повернення ліцензій, проведення реєстрації в журналі ліцензій по факту після їх повернення, що є порушенням п. 4.7, 4.8, 4.9 Положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин. Крім цього, журнали реєстрації інструктажів відстрілу копитних тварин по єгерських обходах Червоноградської МОУТМР не відповідають вимогам п.1.4 Положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин. Також у інспекції підкреслюють, що журнали реєстрації інструктажу з правил безпеки при проведенні полювання не пронумеровані та не скріплені печаткою Львівського обласного управлінням лісового та мисливського господарства.
Крім цього, встановлені факти невідповідності дат полювання, зазначених у контрольних картках обліку добутої дичини і порушень правил полювання із записами у журналі обліку видачі і повернення ліцензій.
Водночас мали місце порушення ст. 20, 30 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» при проведенні полювань на козулю та кабана.
Підсумовуючи встановлені факти інспекція вбачає грубі порушення посадовими особами Червоноградської МО УТМР вимог п.1 ст.20 та абз.1 ч.2 ст. 30 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» та абз. 2 ст. 34 Закону України « Про тваринний світ», внаслідок чого мало місце незаконне добування мисливських тварин та нанесення збитків тваринному світу.
Працівниками Інспекції вживаються додаткові заходи щодо підтвердження чи спростування фактів незаконних полювань, наслідком яких стало незаконне добування мисливських тварин на території мисливських угідь наданих у користування Червоноградській МО УТМР.