Масштабні комплексні змагання лягавих собак відбулися на Миколаївщині
У Первомайську відбулися Миколаївські обласні комплексні змагання континентальних лягавих та обласні змагання лягавих собак по фазану, які зібрали представників восьми міст України. Про це повідомляє голова Миколаївської обласної організації ФМСУ Юрій Коцюбинський.
“У цьогорічних змаганнях взяли участь власники різних порід мисливських собак – дратхаарів, курцхаарів, спаніелів та бретонів. Географія учасників охопила значну частину України – від Києва до Одеси, включаючи Кривий Ріг, Кропивницький, Черкаси, Вінницю та Первомайськ”, – розповідає організатор змагань.
Читайте також: На Вінниччині відбудеться мисливський турнір з добування фазана
Оцінювала виступи професійна суддівська колегія у складі експертів першої категорії Олександра Домашовця, Володимира Скуртова та експерта другої категорії Олександра Пузиря. Програма випробувань складалася з трьох основних дисциплін: “Вода”, “Поле” та “Волок”.
Серед 15 учасників змагань 70% успішно виконали всі вправи комплексу та отримали дипломи, а у випробуваннях по фазану дипломовано 80% собак. Це особливо високий показник, враховуючи складність комплексних випробувань, де собаки мають послідовно продемонструвати майстерність у трьох різних дисциплінах. Зазвичай чотирилапі учасники успішно проходять одне-два випробування, але часто не справляються з третім через складність швидкого переналаштування. Найкращий результат показала німецька жорсткошерста лягава Дана (власник Анатолій Філіпов), яка здобула диплом I ступеня в комплексі та диплом II ступеня по фазану, отримавши звання польового чемпіона по комплексу і польового переможця по фазану.
Комплексні випробування дозволяють оцінити готовність собак до реальних польових умов, перевіряючи не лише їхню майстерність у кожній окремій дисципліні, але й здатність швидко адаптуватися до різних завдань.
Цей захід, що пройшов за сприяння Південного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, відіграє важливу роль у розвитку мисливського собаківництва. Він дозволив власникам обмінятися досвідом, оцінити рівень підготовки своїх собак та отримати професійні консультації від досвідчених експертів.
Подібні змагання сприяють не лише розвитку кінологічного спорту, але й допомагають підтримувати високий рівень підготовки мисливських собак та виявляти кращих представників порід для подальшої племінної роботи, що є важливою складовою сучасного, відповідального полювання.