Міндовкілля та зоозахисники проігнорували панельну дискусію з мисливцями (ФОТО)

Мисливська спільнота організувала панельну дискусію, щоб обговорити свою роль у збереженні природи та вислухати аргументи зоозахисників щодо антимисливської діяльності. Зустріч відбулася 26 вересня у Києві, але представники Міністерства екології та природних ресурсів України та запрошені зоозахисники (WWF, Всеукраїнською екологічною лігою, Зеленою силою, Відкритими клітками, ЕПЛ) не взяли в ній участі. Про це повідомляється на сторінці Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь.

На заході було обговорено – вплив відкритого ринку землі з 1 січня 2024 року на мисливство. Мисливці закликали до законодавчих змін, щоб позбавити землевласників обов’язків узгоджувати право користування мисливськими угіддями. Потрібно передати ці обов’язки іншим суб’єктам влади, наприклад територіальним громадам або взагалі відмінити цю норму, якої, до речі, не має в ряді країн ЄС.

До прикладу, Німеччина. Там землевласник зобов’язаний або сам вести мисливське господарство на своїй землі, або укладати угоду з іншим користувачем, який буде на його землі цим займатись. Якщо землевласник не обере жоден з варіантів, то це за нього зробить держава. Бо там розуміють, що охороняти угіддя, регулювати чисельність дичини, компенсовувати потрави, боротись з хижаками, які розповсюджують захворювання, підгодовувати диких тварин і багато іншого за кошти платників податків, державі – не вигідно. Адже все це можуть зробити мисливці та ще й за власний кошт.

Мисливська галузь України зіткнулася з важкими викликами, і діалог між всіма зацікавленими сторонами є важливим для її майбутнього, але діалогу наразі нема і ігнорування цієї події опонентами мисливців це ще раз доводить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *