Мінфін топить чи покращує законопроект №5708 про зброю

Невдовзі має розглядатися у другому читанні законопроект №5708 про зброю. Прийняття цього закону очікуване, це нагода нарешті навести ясність у цій заплутаній сфері. Але у сьогоднішньому вигляді про цей  законопроект кажуть, що він «вигідний лише ворогам та злочинцям», що це «нове кріпацтво», що «депутатами з Комітету з питань правоохоронної діяльності підготовлена нежиттєздатна та відверто злочинна версія законопроєкту про зброю».

Перечитуючи пропозиції за підписом першого заступника міністра Дениса Улютіна, мені сподобалось. “Потребує доопрацювання”, “відсутня інформація”, “не надано розрахунків”. Оце конструктив! Мінфін міг долучитися до роботи над законом на попередніх етапах, але зараз, фактично напередодні ухвалення, висуває претензії.

– Законопроект потребує попереднього опрацювання та погодження з Міністерством внутрішніх справ України (Національною поліцією) та надання фінансово-економічних розрахунків. Реалізація положень щодо створення та ведення Єдиного державного реєстру цивільної зброї може потребувати додаткових видатків з державного бюджету для Міністерства внутрішніх справ України. Крім того, в матеріалах до законопроекту відсутня інформація щодо суб’єктів господарювання, які організовують роботу тирів та стрільбищ, яким необхідно буде отримати ліцензію на проведення своєї діяльності. Водночас до законопроекту не додано фінансово-економічних розрахунків та обґрунтувань, – зазначається в пропозиції Міністерства фінансів України до проекту Закону України «Про цивільний оборот вогнепальної зброї».

З одного боку, конструктивна критика завжди корисна. Доопрацювання, узгодження, розрахунки – хіба це погано? Адже так ми можемо отримати дійсно якісний, виважений документ.

Але з іншого боку, можливо бюрократія просто поховає, або дійсно покращить цей законопроект.

Я уявляю, як зараз Денис Валерійович сидить у своєму кабінеті з шкіряним диваном і, попиваючи чай, зловтішно посміхається. Адже він і його бюрократична братія можливо зірвали спробу прийняти «сирий», а дехто каже повністю скопійований у росіянців закон. І головне – роблять це цілком за правилами, без жодних порушень. О, я бачу цю підступну посмішку!

Що ж, можливо, депутатам доведеться знову брати в руки клавіатуру і покращити законопроект. А поки що лишається тільки констатувати для нас приємний факт: чиновники перемогли. І реформа може вийти кращою ніж недобросовісні депутати планували спочатку.

Автор: Микола Катуна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *