Мінприроди хоче посилити відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

СнимокМіністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак закликає екологічну громадськість долучитися до публічного обговорення законопроекту, який посилює відповідальність за жорстоке поводження з тваринами в Україні. Про це йдеться на сайті відомства.
За його словами, законопроект усуне неузгодженості у законодавчих актах України та розмежує компетенцію органів виконавчої влади стосовно розгляду справ про адміністративні порушення щодо захисту тварин від жорстокого поводження. Наразі відсутність розмежування на практиці може призвести до виникнення спорів між суб’єктами владних повноважень з приводу реалізації їх компетенції.
Нагадаємо, що 22 червня 2017 року український парламент прийняв Закон України № 2120 «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо запровадження гуманного ставлення до тварин»». Законодавчий акт був підписаний Президентом України, але разом з тим Глава держави зобов’язав Кабінет Міністрів України підготувати пропозиції із удосконалення окремих положень законодавчих актів України з огляду на внесені цим Законом зміни.
Команда Мінприроди за короткий строкрозробила необхідні зміни з урахуванням зауважень Президента України та винесла проект законопроект на публічне обговорення.
«Україна – гуманна країна і прийняття цього закону давно на часі. Ще 2013 року парламент ратифікув Європейську конвенцію про захист домашніх тварин, тим самим взявши на себе зобов’язання вживати заходів щодо захисту тварин від жорстокого поводження. Але, на жаль, досить довгий час українське законодавство у цій сфері не відповідало прийнятим європейським стандартам. Прийняття парламентом Закону № 2120 стало першим серйозним кроком у цьому напрямку», – підкреслив Остап Семерак.
Остап Семерак переконаний, що наше ставлення до тварин показує рівень зрілості нашого суспільства. За його словами, гуманне ставлення до тварин має стати невід’ємною складовою культурного та екологічного виховання українців.
Відповідно до внесених до законопроекту змін жорстоке поводження з тваринами каратиметься штрафом від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, жорстоке поводження з тваринами вчинене умисно, що призвело до їх травмування, каліцтва, нацьковування одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів каратимуться штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів, доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Жорстоке поводження з тваринами, вчинене умисно, що призвело до їх загибелі, каратиметься обмеженням волі на строк до чотирьох років або позбавленням волі на строк до п’яти років. У той же час, здійснене повторно, групою осіб або у присутності малолітнього, каратиметься обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.
Також цим законопроектом запропоновано доповнити Кримінальний кодекс України статтею щодо пропаганди жорстокого поводження з тваринами.
Зокрема, відтепер публічні заклики та поширення у будь-який інший спосіб інформації, використання в розважальних або комерційних цілях матеріалів, що пропагують жорстоке поводження з тваринами, каратиметься штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.
Публічні ж заклики та поширення у будь-який інший спосіб інформації, спрямованої на спонукання інших осіб до жорстокого поводження з тваринами карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.
Протягом місяця законопроект проходитиме громадське обговорення, після чого буде винесений на розгляд парламенту. Мінприроди просить екологічну громадськість надати свої зауваження та пропозиції щодо викладених думок.
Повний текст законопроекту розміщений на офіційному сайті міністерства (Дивитися тут).
Пропозиції у міністерстві просять надсилати на електронну адресу: y.rasyk@menr.gov.ua, або за телефоном (044) 206 31 34 (Расюк Юрій).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *