Мисливці, власники елітної мисливської зброї, можуть скористатись податковою амністією

Громадяни України – мисливці, власники елітної мисливської зброї, які мають активи, що не були оподатковані належним чином, можуть добровільно пройти одноразове (спеціальне) декларування, сплатити одноразовий збір та легалізувати такі активи, – пише ДПС у Закарпатській області.

Зазначається, що податкова амністія розповсюджується, зокрема, на такі активи у вигляді грошових коштів, валютних цінностей, цінних паперів, рухомого та нерухомого майна в Україні та закордоном. Належить до такого майна й мисливська зброя, придбана до 1 січня 2021 року і вартість якої становить більше 400 тис. грн.

Наприклад, мова йде про мисливську рушницю BERETTA 486 by MARC NEWSON 12/76/71 OCHP (English) – вартість якої понад 754 тис. грн, або рушницю PIOTTI KING I кал. 20/70 – вартість якої становить майже 1,6 млн грн, або MERKEL DF 65Е ARABESQUE кал 20/76 – ціна якої більше 666 тис. грн., або PIOTTI SEMI-AUTO SP004 кал. 12/76 за майже 577 тис. грн.

В ДПС також зазначають, що у разі якщо громадянин є власником дороговартістної мисливської зброї, які придбані за рахунок коштів з яких податки не були сплачені, то базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є витрати на придбання зазначених активів або їх оціночна вартість, тобто база визначається платником самостійно.

Податківці зазначають, що декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина. Декларація подається в електронній форм до ДПСУ через Електронний кабінет.

Варто зазначити, уточнюють в податковій, – декларувати можна ті активи, які перевищують передбачені законом норми, якщо у платника податків є бажання вийти з тіні. Таке декларування передбачає, що держава визнає, що ці активи можна легально використовувати, і не ставить запитань, а чи сплачені з них податки. Але ця процедура передбачає, підкреслюють податківці, що заявлені активи не вкрадені, не були отримані у якості хабара чи від заборонених видів діяльності.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *