Мисливські асоціації 30 країн у Загребі обговорили управління популяціями великих хижаків для зменшення конфліктів

На цьому тижні представники національних мисливських асоціацій з 30 країн зібралися в Загребі, щоб відзначити 100-річчя Хорватської мисливської федерації та провести зустріч членів Європейської федерації мисливства та збереження природи (FACE). Про це повідомляє FACE на своєму сайті.

Українська делегація представлена на Асамблеї президентом Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь (ВАМКМУ) Віктором Червоним та головою Громадської ради при Державному агентстві лісових ресурсів України, членом Науково-технічної ради ВАМКМУ, завідувачем сектору наукового забезпечення Департаменту розвитку та інвестицій ДП “Ліси України” Петром Лакидою.

Читайте також: Європейська Комісія пропонує змінити статус захисту вовка в законодавстві ЄС

Делегати та експерти обговорили найактуальніші питання, що впливають на мисливців на європейському рівні. Серед ключових тем були: управління популяціями великих хижаків, полювання на птахів, добробут мисливських собак та їх транспортування, практики моніторингу дикої природи та просування природоохоронних цілей FACE.

Європейська конференція мисливців наголосила на перевагах належного управління популяціями великих хижаків для зменшення конфліктів і сприяння співіснуванню людей і диких тварин. Особливу увагу було приділено прикладу управління популяцією бурих ведмедів у Хорватії, який демонструє успішний баланс між збереженням виду та контролем його чисельності.

На конференції також були представлені останні дані, зібрані в рамках проєкту LIFE Wild Wolf, спрямованого на вирішення проблеми конфліктів між вовками та мисливськими собаками під час полювання. Цей проєкт має особливе значення для регіонів, де збільшення популяції вовків призводить до частіших зустрічей з мисливцями та їхніми собаками.

Окрему увагу учасники приділили мисливським ссавцям, які охороняються європейським законодавством, зокрема, сарні та муфлону. Кілька науковців, запрошених гостей та представників партнерських організацій обговорили нові стратегії моніторингу мисливських видів та технології, які можуть покращити управління полюванням.

Зростання популяцій великих хижаків у Європі створює нові виклики для мисливців, фермерів та місцевих громад. Розробка ефективних стратегій управління, які враховують як потреби збереження видів, так і забезпечення безпеки людей, стає все більш актуальною для європейської мисливської спільноти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *