Михайло Кабаль стверджує, що рись збила машина, а як щодо тетерука?

23519358_1559144707509688_6688393243732651309_nЯк відомо фото з червонокнижними тваринами – риссю і тетеруком, були одночасно оприлюднені. Проте більшість ЗМІ, і самі Кабалі говорять тільки про рись і нічого не пояснюють про тетерука.
PM494image001Єгері з Рахівського району Закарпаття Володимир та Михайло Кабалі, яких звинувачують у вбивстві рідкісної і занесеної до Червоної книги рисі, стверджують, що тварину не вбивали, а начебто просто сфотографувалися з її трупом. Про це пише Zaxid.net з посиланням на УНІАН.
Михайло Кабаль наполягає, що фото зроблені близько 5-6 років тому. За його словами, вони з батьком їхали з полювання і побачили на дорозі машину, під якою нібито лежала якась тварина. Вони зупинилися і підійшли до водія, а той сказав, що рись вибігла на дорогу й він її збив. Оскільки рись – рідкісна тварина, в природі її ніхто не бачив, то Кабалі взяли труп і пішли в ліс фотографуватися.
За словами Михайла Кабаля, днями вони з батьком їхали лісом по території товариства мислівців «Грінвуд», заступником голови якого є Василь Шемота. Саме Шемота першим оприлюднив фото Кабалів з мертвою риссю. Михайло Кабаль стверджує, що Шемота начебто зупинив їхню машину, побив Кабалів й забрав у них фотоапарат. Єгер каже, що на обличчі батька видно синці від побиття, але це не вдалося підтвердити.
Своєю чергою, Василь Шемота повідомив, що випадково знайшов той фотоапарат на землі 11 листопада. На запитання, чому не віддав знахідку до поліції, замість того щоб самим викладати фото в інтернет, Шемота заявив, що не довіряє поліції.
Нагадаємо, єгері Рахівського лісового господарства Закарпатської області Володимир та Михайло Кабалі застрелили рідкісну і занесену у Червону книгу рись. Фото у Facebook 13 листопада оприлюднив місцевий мешканець на ім’я Василь Шемота. Він розповів, що виявив фото на фотоапараті, який нібито загубив лісничий.

Принаймні одним із мотивів публікації цих фото, які викликали значний резонанс в Україні, могла бути помста єгерам, які тижнем раніше намагалися затримати батька Василя Шемоти за браконьєрство.
Згодом керівник Закарпатського обласного управління лісо-мисливського господарства Валерій Мурга повідомив, що Володимира Кабаля наразі відсторонено від посади, триває розслідування інциденту.

2 коментарі до “Михайло Кабаль стверджує, що рись збила машина, а як щодо тетерука?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *