У Черкаській області розпочинається кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу з використанням авіаційного транспорту. 393 тисячі приманок з вакциною розкидатимуть над лісовими та сільськогосподарськими угіддями регіону поза територіями населених пунктів. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.
Наголошуємо, що приманка є безпечною для людей і тварин. Вона має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку, має запах м’ясокісткового борошна, всередині містить желеподібну капсулу з вакциною проти сказу.
Ці заходи необхідні для створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу.
Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області звертаються до жителів та гостей регіону з проханням:
– при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи забирати додому;
– застерегти дітей, що у разі виявлення принад з вакциною гратись ними заборонено;
– не розламувати та не розбивати виявлені принади з вакциною.
Імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу проводитиметься відповідно до Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних заразних хвороб тварин на 2019 рік.
Кампанія з пероральної імунізації проти сказу триватиме упродовж місяця залежно від погодних умов.
Довідково:
Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання, спільне для тварин та людей. При захворюванні вражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, недуга супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю.
Поширюють сказ у природі найчастіше лисиці, а також єнотовидні собаки, борсуки, вовки та безпритульні собаки і коти.
Складна епізоотична ситуація щодо сказу як в Україні, так і в Черкаській області вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин. Ефективність щеплення вже доведено як в експериментальних, так і в польових умовах.