Законопроєкт № 2232 несе в собі жорсткі обмеження у натасці та випробуваннях мисливських собак

75534342_2453214388331458_7233848464138829824_oВ середу, 30 жовтня 2019 року, відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

Одне із питань, яке обговорювалось – законопроєкт № 2232 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які стосуються підготовки собак мисливських порід до полювання, а також регулювання чисельності деяких видів диких тварин”. Про це повідомляє Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь на своїй сторінці у Фейсбук.

В засіданні Комітету взяли участь, зокрема перший віце-президент Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь – Віктор Червоний, член Президії, президент Федерації мисливського собаківництва України – Анатолій Голубченко, керівник апарату Асоціації – Володимир Яковлєв та начальник Управління мисливського господарства Держлісагентства України – Іван Шеремет.

У повідомленні Асоціації зазначається,  що законопроєкт 2232 попередньо розглядався фахівцями ВАМКМУ, за результатом чого було підготовлено та направлено до екологічного комітету ВРУ відповідні зауваження і пропозиції. Втім, учора, ігноруючи серйозні нарікання присутніх, не надавши слова Президенту ФМСУ та супроти побажанню самого автора законопроекту – Олександра Качури повернути його на доопрацювання, депутати прийняли непередбачуване рішення передати законопроєкт на розгляд пленарного засідання Верховної Ради України.

В Асоціації нагадують, що цей законопроєкт несе в собі жорсткі обмеження у натасці та випробуваннях мисливських собак, нівелює поняття «шкідливі види тварин» та обмежує права мисливців і працівників мисливських угідь на регулювання їх чисельності.

Олександр Качура:
“На сьогоднішньому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування розглядався та був рекомендований для прийняття у першому читанні Парламентом Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які стосуються підготовки собак мисливських порід до полювання, а також регулювання чисельності деяких видів диких тварин» реєстр. №2232
Законопроектом пропонується:

* недопущення незаконного використання тварин в якості живої принади при підготовці собак мисливських порід і ловчих птахів до полювання;
* приведення до стандартів розвинутих країн процесу підготовки собак мисливських порід і ловчих птахів до полювання;
* приведення підготовки собак до полювання у відповідності до вимоги гуманності, закріпленого в законодавстві України;
* встановлення дієвого контролю за використанням об’єктів тваринного світу;
* припинення незаконного вилучення з природного середовища об’єктів тваринного світу для використання в процесі підготовки собак мисливських порід і ловчих птахів до полювання.

Дякую членам Комітету та представникам природохоронних громадських організацій, зокрема Андріана Байло, за конструктивну позицію та підтримку”.

Один коментар до “Законопроєкт № 2232 несе в собі жорсткі обмеження у натасці та випробуваннях мисливських собак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *