На Чернігівщині померла людина від лептоспірозу

Зареєстрований летальний випадок від лептоспірозу на території Лосинівської громади. Про це повідомляють у Лосинівській громаді.

Ніжинський міськрайонний відділ ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» повідомляє, що 24 жовтня 2023 року лабораторією особливо небезпечних інфекцій ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» підтверджено випадок захворювання на лептоспіроз у мешканки с. Галиця, яка перебувала на лікуванні в лікарні та померла 21 жовтня 2023 року.

На жаль, у громаді почастішали випадки захворювання на лептоспіроз.

Найближчим часом буде проведена суцільна дератизація на території с. Галиця.

У Лосинівській громаді закликають мешканців громади та керівників підприємств, котрі проводять діяльність на території громади, вжити заходів із профілактики захворювання на лептоспіроз і провести дератизацію для недопущення поширення хвороби.

Довідка. Лептоспіроз – небезпечна зоонозна (спільна для тварин і людей) інфекційна хвороба, спричинена збудником-бактерією Leptospira.

Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення оболонок головного та спинного мозку) та смерті.

Джерелами збудників лептоспірозу являються інфіковані тварини (хворі та носії збудника) – переважно дрібні ссавці (мишоподібні та водоплавні гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини (лисиці та ін.). Від людини до людини захворювання не передається.

Людина може захворіти в період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, печінки, менінгіт) і навіть летальних (у разі несвоєчасного звернення по медичну допомогу та лікування).

Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж, часом захворювання може мати безсимптомний перебіг. Якщо у вас є симптоми захворювання і ви нещодавно контактували з хворими тваринами, потенційно зараженою водою, вживали відповідну їжу, воду – зверніться до лікаря. У випадку підозри на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *