На Чернігівщині розпочалася осіння кампанія з вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу
Сьогодні, 30 вересня 2024 року, на Чернігівщині стартувала осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Масштабна акція охопить площу 17500 км² та має на меті суттєво зменшити кількість випадків цього небезпечного захворювання, про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.
Сказ залишається однією з найнебезпечніших зоонозних інфекцій, спільних для тварин та людей. Пероральна імунізація диких тварин є ключовим методом профілактики та боротьби з цим захворюванням у природному середовищі.
Читайте також: В Україні розпочалася осіння кампанія з вакцинації диких тварин проти сказу
Для проведення вакцинації сформовано 160 робочих груп, які здійснюватимуть наземний розподіл принад з вакциною “Орісвак”. Важливо зазначити, що всі роботи проводитимуться з урахуванням особливостей дії воєнного стану та дотриманням заходів мінної безпеки.
Принади для вакцинації являють собою невеликі брикети коричневого кольору із запахом м’ясо-кісткового борошна. Всередині кожного брикету міститься полімерний блістер з активними компонентами вакцини. Ці принади мають специфічний запах, який приваблює диких тварин на значних відстанях.
Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області наголошує на безпечності вакцини для людей, тварин та навколишнього середовища. Однак, громадянам настійно рекомендується не чіпати та не переміщувати знайдені принади, щоб не порушувати процес вакцинації.
Ця кампанія є важливим кроком у боротьбі зі сказом на Чернігівщині. Успішна реалізація програми пероральної вакцинації диких тварин дозволить значно знизити ризики поширення цього небезпечного захворювання як серед диких, так і домашніх тварин, а отже, і зменшить загрозу для здоров’я людей.