На Фарерських островах місцеві жителі провели традиційне полювання на дельфінів
На південному сході Фарерських островів на вихідних відбулося традиційне полювання на дельфінів. За даними природоохоронної організації місцеві жителі добули приблизно 1500 особин.
Полювання проводилось на атлантичних білобоких дельфінів.
Китобійний промисел проводився на Фарерських островах протягом останніх 1000 років. Щороку відбувається щорічне полювання – grindadráp – широко відоме як «молоти». Зазвичай це відбувається в період з липня по вересень і може статися в будь-який час у будь-якій із 26 визначених бухт навколо островів.
Місцеві жителі отримують м’ясо та жир із дельфінів, які безкоштовно розповсюджується в межах місцевих громад. Особи, які не можуть брати участь (наприклад, через хворобу), можуть зареєструватися, щоб отримати частину. Зазначається, що м’ясо замінює їжу, яку в іншому випадку потрібно було б імпортувати.
На урядовому веб-сайті китобійного промислу Фарерських островів підкреслюється, що – це не щорічний фестиваль чи ритуал, як часто неправильно стверджують. Полювання на китів на Фарерських островах проводиться для забезпечення їжею, і це може статися в будь-який час року. Все це повністю регулюються законами та правилами. Все добуте діляться між учасниками та місцевою громадою.
Фарерське законодавство про захист тварин, яке також поширюється на китобійний промисел, передбачає, що тварин потрібно вбивати якомога швидше та ефективніше. Китів вбивають на березі та в мілководді заток, спеціально пристосованих та дозволених для цієї мети, під наглядом місцевих виборних чиновників та людей з необхідною ліцензією.
Згідно з останніми науковими оцінками, популяція дельфінів, на яких проводиться полювання, у східній частині Північної Атлантики налічує близько 380 000 тварин, а 100 000 – у районі навколо Фарерських островів. Середній вилов китів – на Фарерських островах за останні 20 років становив близько 600 китів на рік.