На півдні Одещини відновлюють популяцію рідкісних тварин (ВІДЕО)

Групу з 8 бабаків, а саме 3 самців та 5 самок, переселили восени 2020 року, – пише видання greenpost.ua. За акліматизацією тварин постійно спостерігали спеціалісти.

Степовий бабак мешкає у степах Східної Європи та Центральної Азії, на відкритих горбистих луках і краях сільськогосподарських полів. Колись був поширений в Україні, але його чисельність впала ще у 19 столітті через неконтрольоване полювання та землеробство.

Відомо, що типова сім’я бабаків складається з одного дорослого самця, 2 – 3 самок, та 5 або більше особин молоді різного віку. Сімейне лігво побудоване на системі камер, які з’єднаних норами. Коли колонії стають надто великими, деякі тварини мігрують на невеликі відстані, щоб утворити нові колонії.

В Україні намагаються асимілювати цей тварин, віднесений до числа зникаючих і включений до Червоної книги. Степові бабаки, яких переселили до Тарутинського степу, що на півдні Одеської області, змогли акліматизуватися.

Усе це частина масштабної ініціативи щодо відновлення дикої природи Тарутинського степу, який має площу 8 тисяч гектарів.

За словами екологів-науковців, бабаки є важливою ланкою харчових ланцюгів, а їх нори можуть досягати в довжину до 20 метрів і до 3 метрів у глибину, що позитивно впливає на стан ґрунту та підземної води. Крім того, ці гризуни допомагають поширювати насіння та створювати зони, де можуть рости різні види рослин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *