Мисливцям, які люблять зимове полювання на дикого кабана в січні слід краще цілитися. За інформацією фахівців, на території Вінницької області поголів’я цих тварин перевищує норму, а торішній ліміт відстрілу не був виконаний, тому при наявності всіх дозвільних документів мисливці можуть скоротити його чисельність на кілька десятків.
Про це пише Криниця мисливця з посиланням на інтернет-видання «Реал».
За словами начальника Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Бондара, в зв’язку з поширенням африканської чуми в багатьох регіонах активізується відстріл дикого кабана, який вважається природним поширювачем інфекції.
Якщо в областях на півночі України мисливці впоралися із завданням і скоротили поголів’я в межах відведених лімітів, то на Вінниччині в 2016-му мисливці вполювали трохи більше сотні цих тварин. Відтак, наразі, в угіддях регіону налічується 2 291 кабан при нормі в 2 250 диких свиней.
«Думаю, що наші мисливці ще зможуть виправити ситуацію, щоб вийти до оптимального кількості цих тварин. Цей захід вважається однією з найбільш ефективних у профілактиці африканської чуми», – відзначає Анатолій Омелянович.
До речі, в ході профілактики сказу вінницькі мисливці в минулому році серйозно скоротили поголів’я лисиць. Всього вони відстріляли 3 024 «рудих» і на сьогоднішній день в області зафіксовано 3 328 лисиць. А ось вовків залишилося всього семеро, при тому, що вполювали мисливці 17 особин цього виду. Також за даними управління, в області мешкає 80 зубрів, 239 благородних оленів, 706 плямистих оленів і 7 083 козулі. Одним з найбільш поширених об’єктів полювання залишаються зайці. Їх в регіоні налічується близько 47 тисяч особин.