На Вінниччині збільшується популяція зубрів (ФОТО)

107 особин зубра європейського нарахували хмільницькі лісівники під час проведення зимового обліку диких тварин у 2021 році. З них 12 – це молодняк, тобто телятка, які народилися минулого року.
Нагадуємо, що Вінницька область має найчисельнішу в Україні популяцію зникаючого виду. У 2020 році зуброва родина нараховувала 101 особину, з них 7 – молодняк. Також за минулий рік 2 самки було відловлено та переселено у Чернівецьку область. Зафіксовано 4 випадки смерті зубрів у результаті фізіологічного старіння (вік 19-24 роки).

Зубри європейські мешкають на Поділлі у лісових угіддях ДП «Хмільницький лісгосп» (територія Хмільницького, Літинського районів області). За спостереженням єгерів та мисливствознавців, зимують цього року зубри, не виходячи за межі Широкогреблянського та Уладівського лісництв.

Загалом чисельність основного стада залежно від умов, потреб тварин коливається від 70 до 100 голів, – розповів мисливствознавець лісгоспу Володимир Ткач. – Окремо від основного стада то відходить, то збивається до основної маси назад 9-10 самок. І, звісно, самці-одинаки ходять осторонь. Це зубри старшого віку, які уже не покривають самку.

Такі самці-одинаки часто згуртовуються у товариство із 2-3 і навіть до 7 таких самих вигнанців. А в особливо сильні морози усе стадо збирається до купи, помітили лісівники.

Загалом за минулі роки 36 «вінницьких» зубрів переїхало в різні куточки нашої країни – у мисливські угіддя Чернівецької, Львівської, Волинської, Івано-Франківської областей. Їх переселяють із метою збереження виду, для регулювання оптимальної щільністі, яка у нас на Вінниччині становить п’ять особин (при нормі три) на 1000 га угідь.

Джерело: Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Один коментар до “На Вінниччині збільшується популяція зубрів (ФОТО)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *