ЗМІСТ
Доки триває війна, ризик масових знеструмлень залишається високим. Прожити без світла декілька годин — не проблема, навіть у зимовий час, коли на вулиці мінусова температура. Інша справа, коли це тривалий блекаут. Якщо опалення без електрики не працює, з кожною годиною в помешканні буде холодніше. Коли плита не газова або відсутнє і централізоване газопостачання, у вас виникнуть проблеми з приготуванням їжі. Та й зайняти себе чимось потрібно, а це нелегко робити в повній темряві. Що потрібно мати, щоби більш-менш комфортно пережити тривалий блекаут? Пропонуємо список найнеобхідніших речей, які мають бути в кожній сім’ї.
Джерела альтернативних приладів освітлення
Запас свічок — це та класика, яка врятує в будь-яких ситуаціях, навіть якщо трапиться справжній армагеддон. Сподіваємося, цього не буде, тому свічки мають бути на крайній випадок, а основним джерелом освітлення за вимкнення електрики є ліхтар на акумуляторах. Достатньо потужний, щоби світити багато годин. Головне — розуміти, що питання, скільки коштує ліхтарик, не має бути пріоритетним. Важлива лише автономність.
Пристрій для заряджання/живлення мобільних гаджетів
У найпростішому випадку це має бути павербанк. Чим потужніший, тим краще. Якщо в сім’ї таких гаджетів багато, одним павербанком не обійтися. Більш прийнятний, але й суттєво дорожчий варіант — використання портативної зарядної станції. Це фактично той самий павербанк, але набагато потужніший та з можливістю живити пристрої, які працюють від розетки 220В. В ідеалі краще мати генератор, але він не підходить для міських квартир.
Приготування їжі
За тривалого відключення електрики вас виручить газова плитка. Бажано, щоб вона могла працювати від кемпінгових/туристичних балонів, які є безпечними. Придбати її можна на сайті Алло в Харкові. Спиртівка теж підійде, її навіть можна зробити власноручно. Готувати доведеться довше, але вогонь не згасне, навіть якщо буде вітер.
Запаси продуктів
Тут рекомендації зрозумілі: максимум їжі, яку не потрібно готувати на вогні (консерви м’ясні/рибні/овочеві, всілякі снеки, сухарі тощо). Якщо є можливість готувати, то потрібен запас круп (рис, бажано довгозернистий, гречка). Вони не злипаються, тому їх можна зберігати декілька днів. Підійдуть і макаронні вироби, тим паче вони готуються швидше. Їжа швидкого приготування менш корисна, але має свої переваги, даючи змогу економити газ, етанол чи електроенергію від автономного джерела. Подбайте про те, щоб забезпечити кожного члена родини рідиною в кількості не менше 10 літрів. Це може бути кип’ячена водопровідна, колодязна вода чи мінеральна. Солодкі напої не втамовують спрагу. Нарешті, у вас має бути домашня аптечка з найнеобхіднішими ліками, у тому числі від проносів, діареї, печії. Пам’ятайте, що в будь-якому разі ваші ресурси будуть обмеженими, тому вчіться витрачати їх економно.