Напад вовків у Польщі! Хижаки загризли овець в історичному музеї просто неба
Три вівці загинули під час нападу вовків на вівчарню в музеї під відкритим небом Славоград у місті Чаплінек, Польща. Про це повідомляє видання szczecinek.naszemiasto.pl.
рмацією видання про це їх поінформував Міхал Улінський, власник історичного музею Славоград. – Напад стався вночі (24/25 березня), вовки дісталися до обгородженої території за музеєм просто неба, а потім увірвалися крізь двері до хатини, де я тримав шість овець як атракціон для туристів, – розповідає пан Міхал. – Трьох з них витягнули на вулицю, загризли та частково з’їли.
Про цей факт повідомили обласне управління охорони навколишнього природного середовища, а його працівники підтвердили, що це справа вовків. Власник овець отримає компенсацію від держави.
– Але справа не в грошах, а в безпеці, адже Славоград знаходиться не в лісовій місцевості, а в місті, поруч з ним знаходиться поліцейський відділок, будинки, в мене там є паркова зона, де граються діти, – каже Міхал Умінський . – Нещодавно подібна подія відбулась у сусідньому Челіславі, де вовки також загризли овець.
Також у сусідній гміні Борне-Суліново кілька днів тому зграя вовків увірвалася на племінну ферму в м. Джемін.
Інцидент стався в ніч з 20 на 21 березня, згідно з інформацією, наданою власником ферми, більше десяти тварин покусали та частково з’їли вовки, в тому числі постраждали вагітні самки муфлонів. Збитки оцінювались щонайменше у 20 000 злотих. Це не перша атака такого типу в гміні Борне Суліново.
– За останній рік у Сієміні було три напади на стада овець. Мисливці підтверджують, що на околицях зграя вовків влаштувала лігво і маючи доступ до легкої здобичі, не переміститься в інше місце. Востаннє працівник овечої ферми бачив зграю з семи вовків на чолі з могутнім вовком-самцем, – інформує Раймунд Вельніч з szczecinek.naszemiasto.pl. І цитований ним Даріуш Тедерко, президент мисливського клубу «Darzbór Szczecinek,», додає, що в житті він ще не бачив такої шкоди, яку завдавали вовки.
Потерпілий заводчик може розраховувати на компенсацію з боку держави збитків, заподіяних хижаками, але вирішити цю справу слід заздалегідь комісією Регіонального управління охорони навколишнього середовища.
Регіональне управління охорони навколишнього природного середовища може також надати згоду на полювання на вовків, але це не є загальновживаним рішенням, оскільки це захищений вид. І проблема зростає, в районі Регіонального управління державних лісів у Щецинеку вже два роки тому – за розрахунками лісівників – проживало 263 вовки. Зараз їх, мабуть, набагато більше.