5 років поспіль, з 1 квітня по 15 червня, в Україні діє «сезон тиші», що з ним не так?

У період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах. Це передбачено статтею 39 Закону України «Про тваринний світ».

Водночас фахівці Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь зазначають, норма закону щодо «сезону тиші», свого часу не була обговорена фахівцями, у результаті чого авторами законодавчої ініціативи допущені грубі ляпи, головний з яких – не зазначено місць, на які поширюється заборона. – Відтак, остання де-юре «зупиняє» всю країну!, – наголошують в Асоціації та додають, що у власних законодавчих ініціативах вказували на цей недолік і пропонували Верховній Раді України в частині п’ятій статті 39 Закону України «Про тваринний світ» слова «У період» замінити на «У місцях», проте рекомендації не були почутими.

Окрім того, підкреслюють у Всеукраїнській асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь, положення про «сезон тиші» певною мірою суперечить чинному Закону України «Про мисливське господарство та полювання». – До речі, в більшості країн Євросоюзу «сезон тиші» триває не 2,5, а 1 місяць – з 15 квітня по 15 травня, що також не може не викликати подиву від «екологічної» діяльності наших законотворців, – підсумовують в Асоціації.

Водночас, Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь закликає всіх законослухняних громадян по можливості утриматися з 1 квітня по 15 червня від екскурсій, прогулянок, шумових робіт та гучних святкувань на лоні природи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *