Науковці зафіксували ранній початок нересту риби у водоймах Одеської області

Співробітники Інституту рибного господарства, екології моря та океанографії (ІРГЕМО) виявили, що аномально високі температури води на початку березня можуть спричинити більш ранній, ніж зазвичай, початок нересту більшості видів риб у водоймах Одеської області. Про це повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

“За результатами досліджень встановлено, що пік нересту щуки в озері Кугурлуй припав на кінець першої декади березня, тоді як у сусідньому озері Ялпуг цей процес лише розпочався”, — йдеться у повідомленні Держрибагентства.

Науковці провели комплексні іхтіологічні дослідження на придунайських озерах Ялпуг та Кугурлуй у першій декаді березня. Під час експедиції вчені вивчили основні промислові види риб: карась сріблястий, сазан, товстолоб, білий амур, судак, білизна, лящ, окунь, плітка, плоскирка та щука.

Дослідження показали, що самці окуня перебували на V стадії зрілості статевих продуктів, що дозволяє прогнозувати початок його нересту наприкінці другої декади березня. Температура води на момент досліджень становила 8,7°С, а насиченість води киснем та pH відповідали нормативним показникам.

На річці Дністер ситуація також свідчить про ранній початок нересту — самиці тарані перебували у IV-V стадії зрілості статевих продуктів, що вказує на їхню повну готовність до нересту.

Фахівці ІРГЕМО провели також гідробіологічну зйомку на Хаджибейському лимані. У складі зоопланктону були виявлені коловертки, веслоногі та гіллястовусі ракоподібні. За даними досліджень, зараз чисельно домінують дрібні коловертки роду Synchaeta, які лише починають свій сезонний розвиток.

“Біомаса кормового зоопланктону формується переважно великими ракоподібними Cyclopoida та Daphnia, а загальна чисельність і біомаса становлять 45,6 тис. екз./м³ та 330 мг/м³ відповідно”, — зазначається у повідомленні.

Читайте також: Виробництво продукції аквакультури в Україні зросло на 22% у 2024 році

Індекс сапробності становить 1,58, що відповідає водам помірного забруднення, повідомляють науковці.

Експерти Держрибагентства попереджають, що якщо аномально високі температури води на початку березня збережуться, це може вплинути на терміни нерестової заборони вилову риби у водних об’єктах Північно-Західного Причорномор’я.

Як зазначають в агентстві, ці наукові дослідження проводилися у тісній співпраці з рибальськими підприємствами регіону, які надали допомогу в організації роботи на озерах Ялпуг та Кугурлуй.

Один коментар до “Науковці зафіксували ранній початок нересту риби у водоймах Одеської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *