Сьогодні, 4 жовтня, світова спільнота відзначає Всесвітній день захисту тварин. Ця дата набуває особливого значення в Україні, де військова агресія та інші фактори створюють серйозні загрози для дикої природи.
Позначка: екологія
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику спостерігається унікальне явище – народження двійні коней Пржевальського, що є надзвичайною рідкістю для цього виду в дикій природі.
У Лісабоні відбулася 13-та Міжнародна конференція з біологічних інвазій NEOBIOTA 2024, яка об’єднала понад 600 науковців із 60 країн світу.
На території Ясінянського лісового господарства, що є філією ДП “Ліси України”, виявлено незаконну вирубку 1438 дерев, переважно ялини європейської та бука лісового.
Початок жовтня в Україні та Шотландії означає абсолютно різні підходи до управління природними територіями.
Сьогодні, 1 жовтня 2024 року, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оприлюднило прес-реліз із заголовком “Започатковуємо системний діалог з представниками громадських організацій природоохоронного спрямування, – Світлана Гринчук”
В понеділок, 30 вересня 2024 року, на Одещині в Березівському районі Стрюківської ОТГ тракторист під час сільськогосподарських робіт зафіксував зграю із 8 вовків.
У Перемишлянській громаді Львівської області відбувся випуск куріпки сірої у природне середовище.
Днями голова ГС “Українська ловецька рада” Адріан Прокопенко виступив з лекцією у Поліському національному університеті, розкривши потенціал відповідального мисливства як ресурсу для держави, науки та громадян. Про це повідомляє Українська Ловецька Рада. Під час виступу Прокопенко наголосив на важливості переосмислення ролі мисливства в Україні. За його словами, відповідальне ловецтво –
Зростання популяції вовків в Європі та Україні викликає занепокоєння серед фермерів та мешканців сільської місцевості.
З середини вересня у лісах Чернівецької області можна почути ревіння оленів – так розпочався їхній щорічний шлюбний період, який триватиме до середини жовтня. Кадри реву самця у природному середовищі вдалося зафільмувати на Путильщині
Відомий мисливець та природоохоронець Єнс Ульрік Хьог висловив свою думку щодо так званої “природної смерті” тварин, стверджуючи, що вона рідко буває безболісною чи “красивою”.
В Україні спостерігається значне зростання популяції хижих тварин, що призводить до збільшення нападів на домашніх тварин та ускладнення епізоотичної ситуації.
У кількох областях України стартувала осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
Під час кризової наради в Глогуві прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив про необхідність вжити термінових заходів щодо присутності бобрів на протипаводкових дамбах.
У Сполучених Штатах підбили підсумки щорічного конкурсу “Федеральна марка качки – 2024”. Переможцем став художник Адам Грімм із штату Південна Дакота зі своєю картиною, що зображує пару окулярних гаг.
На міжнародній конференції SafeGameMeat, що відбулася 10-11 вересня в данському місті Біллунн, обговорювалися питання безпеки м’яса дичини та шляхи покращення стандартів у цій галузі.
У селі Поташ Тальнівської громади Черкаської області сталася надзвичайна подія – дев’ятирічна дівчинка постраждала від нападу лисиці під час прогулянки на велосипеді
Лісівники державного підприємства “Ліси України” на Житомирщині випустили 100 фазанів у природне середовище.
Міська рада Ноттінгема, великого міста в центральній Англії, оголосила про заборону невеганської їжі та напоїв на внутрішніх зустрічах з кінця вересня, що викликало критику з боку громадськості.
Протягом останніх днів в Україні спостерігається незвичне явище – червонокнижні лосі все частіше трапляються на очі мешканцям міст.
Нове дослідження, проведене на замовлення Німецької делегації Міжнародної ради з охорони дичини та полювання (CIC), кидає виклик усталеним поглядам на роль міжнародного полювання у збереженні природи та сталому розвитку
У столиці Литви пройшло масштабне святкування Дня полювання, яке привернуло увагу сотень місцевих жителів та гостей міста.
Влада Зімбабве оголосила про плани відстрілу 200 слонів у відповідь на безпрецедентну посуху, що призвела до нестачі продовольства в країні.
У Львівській області виділили 100 тисяч гривень на підгодівлю зубрів, що мешкають на території національного природного парку “Сколівські Бескиди”.
Широкомасштабна осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу розпочалася у Волинській області. Протягом наступних двох тижнів фахівці розкладуть 375 750 доз вакцини на території чотирьох районів
50 членів Європейського парламенту (ЄП) від усіх основних політичних груп висловили підтримку відновленню міжгрупової асоціації “Біорізноманіття, полювання, сільська місцевість”.
На території Національного природного парку “Синевир” розпочався сезон реву оленів – унікальне природне явище, яке щороку приваблює численних туристів.
На “Оленячій фермі” в селі Костянтинівка на Рівненщині вже рік мешкає стадо з 70 американських бізонів.
У водойми в межах Закарпатської області випущено понад 24 тис. мальків лосося дунайського та харіуса європейського.