Інститут Фрідріха Леффлера (FLI) в Німеччині опублікував нове дослідження, яке попереджає про зростання ризику поширення високопатогенного пташиного грипу H5 (HPAIV H5) в Європі. Про це повідомляється на офіційному сайті інституту.
Згідно з дослідженням, з липня по вересень 2024 року в Німеччині було зафіксовано 6 спалахів HPAIV H5 серед домашньої птиці, переважно у гусей та качок. Крім того, науковці виявили 34 випадки зараження серед диких птахів, більшість з яких – лебеді.
Особливу увагу в дослідженні приділено ситуації в інших європейських країнах. Зокрема, вчені зазначають, що у вересні в Україні були зареєстровані окремі спалахи серед птахів, що утримуються в неволі. Це свідчить про активну циркуляцію вірусу в регіоні.
Автори дослідження підкреслюють, що з серпня спостерігається загальне зростання кількості випадків в Європі, особливо в східноєвропейських країнах. Вони відзначають, що основним циркулюючим підтипом залишається H5N1, хоча в Канаді та північній частині Великобританії у чайок виявлено підтип H5N5.
Читайте також: CIC об’єднує зусилля з директорами ЄС з питань полювання
Експерти FLI пояснюють підвищений ризик кількома факторами. У дослідженні зазначається, що осіння міграція птахів, яка розпочалася в липні і посилюється у вересні-жовтні, відіграє ключову роль. Крім того, вчені вказують на зниження температури та ослаблення ультрафіолетового випромінювання як на фактори, що сприяють збереженню вірусу в навколишньому середовищі.
На основі проведеного аналізу, FLI надає ряд рекомендацій. Дослідники наголошують на необхідності перегляду та посилення заходів біобезпеки, особливо на фермах з вільним вигулом. Вони також рекомендують уникати будь-якого контакту між домашньою птицею та дикими водоплавними птахами та обмежити вільний вигул домашньої птиці в районах з високим ризиком зараження.
Автори дослідження підкреслюють, що ситуація може суттєво відрізнятися в різних регіонах. Вони рекомендують адаптувати конкретні заходи відповідно до місцевих умов за участю компетентних ветеринарних органів.
2 коментарі до “Нове дослідження попереджає про зростання ризику пташиного грипу в Європі”