На території Тернопільської області зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС) серед диких кабанів.
Позначка: профілактика
Ворохтянська селищна громада Верховинського району Івано-Франківської області успішно подолала спалах сказу тварин, який розпочався після виявлення зараженої лисиці у грудні минулого року.
На Чернігівщині протягом 2024 року зафіксували 30 неблагополучних пунктів, де виявили 36 випадків захворювання тварин на сказ.
На території Дніпропетровської області спостерігається значне збільшення випадків захворювання тварин на сказ. Від початку 2025 року зафіксовано вже 11 таких випадків, що більш ніж удвічі перевищує показники аналогічного періоду минулого року
У селі Залізниця, що на Волині, стався небезпечний інцидент – скажена лисиця напала на місцеву жительку просто на її подвір’ї.
У Рівненській області за неповний січень 2024 року зареєстровано вже 10 випадків сказу серед тварин.
В умовах відкритого сезону полювання на диких кабанів, які є потенційними переносниками африканської чуми свиней, Держпродспоживслужба закликає мисливців суворо дотримуватися ветеринарно-санітарних заходів безпеки.
У селі Дуліби на Волині місцева жителька постраждала від нападу хворої на сказ лисиці. Жінка наразі проходить лікування у Турійській районній лікарні.
У селі Давидів Брід, що на Херсонщині, зафіксували напад скаженого вовка на свійських тварин. Після нападу хижак загинув, а лабораторні дослідження підтвердили у нього наявність вірусу сказу.
Лось зі сказом став причиною введення масштабних карантинних обмежень у двох територіальних громадах Чернігівщини
На підконтрольній території Запорізької області успішно завершилась осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
На Львівщині продовжує загострюватися ситуація зі сказом – у місті Лева зареєстровано новий випадок захворювання у собаки.
На базі кафедри мікробіології, фармакології та ветеринарної епідеміології Поліського національного університету відбувся науково-виробничий семінар “Проблеми та перспективи боротьби зі сказом в Житомирській області”.
Представники Держпродспоживслужби з трьох областей України пройшли спеціалізоване навчання у референс-лабораторії WOAH/FAO у Венеції
Інститут Фрідріха Леффлера (FLI) в Німеччині опублікував нове дослідження, яке попереджає про зростання ризику поширення високопатогенного пташиного грипу H5 (HPAIV H5) в Європі.
У Державному науково-контрольному інституті біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) у Києві розпочала роботу нова лабораторія з діагностики та профілактики лептоспірозу
У Великоандрусівській та Світловодській громадах Олександрійського району Кіровоградської області зафіксовано випадки нападу диких лисиць на людей.
На Чернігівщині 9 сіл опинилися в карантинній зоні через виявлення сказу у єнотовидного собаки.
Громадська спілка “Українська Ловецька Рада” запрошує мисливську спільноту, мисливські господарства та всіх небайдужих до здоров’я нашої природи та домашніх тварин на онлайн-семінар “Контроль африканської чуми свиней у диких кабанів. Нагляд та профілактика передачі вірусу”
У Полтаві відбувся Всеукраїнський семінар «Хвороби риб та гідробіонтів», організований Держпродспоживслужбою.
За 2023 рік в Україні зареєстровано 47 випадків АЧС, що в 5,2 раза більше порівняно з попереднім роком. Таку інформацію озвучив Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук під час зустрічі з представниками Посольства США в Україні та асоціації «Свинарі України».
У Львівському комунальному ветеринарно-стерилізаційному центрі для тварин “Лев” ввели двомісячний карантин через виявлений сказ у безпритульної собаки
В Закарпатті мисливець впіймав скажену лисицю в клітку і звернувся до редакції “Криниця мисливця”.
Завершено пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу в Україні. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.
Фахівці Печенізької дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної лікарні ветеринарної медицини 13.12.2023 року на вулиці Незалежності в смт Печеніги біля дороги виявили труп лисиці. За словами очевидців, на неї напала зграя безпритульних собак.
З початку 2019 року користувачами мисливських угідь Вінницького ОУЛМГ добуто 6 вовків, 309 лисиць, 633 бродячих собак, 143 коти, 131 сіра ворона. Цього року вперше в області бачили шакалів, одного з яких мисливцям вдалось добути. Про це повідомляє прес-служба Вінницького ОУЛМГ. Крім того, на Вінниччині хижаків вакцинують від сказу. Сказ –