Нові правила відстрілу вовків у Німеччині

Федеральний міністр навколишнього середовища Німеччини, Штеффі Лемке, пропонує федеральним землям нові правила для полегшення відстрілу вовків у регіонах з підвищеним рівнем хижацтва цих тварин. Про це йдеться на сайті міністерства.

Вчора, 12 жовтня 2023 року, в Берліні було представлено нові ініціативи, спрямовані на впровадження простіших та ефективних процедур відстрілу вовків після вже сталого вбивства тварин. Ці пропозиції засновані на європейських стандартах охорони видів тварин і передбачають можливість відстрілу вовків, які перебувають у радіусі 1,000 метрів від місця нападу, протягом 21 дня без необхідності чекати результатів аналізу ДНК.

Винятковий дозвіл на відстріл вовків може бути виданий владою після того, як вовк пройшов заходи щодо захисту худоби в попередньо визначених регіонах зі значним рівнем нападів.

Штеффі Лемке вказує на те, що ці нові правила сприятимуть прискоренню процедур та забезпечать більший захист для власників пасовищ, одночасно дотримуючись європейських та національних нормативів.

Однак, Німецька мисливська асоціація (DJV) вказує на те, що ця ініціатива, хоч і важлива, є лише першим кроком в правильному напрямку. Вони стверджують, що це боротьба з наслідками нападів вовків, але не регіонально диференційоване управління популяцією.

Організація також закликає Федеральне міністерство навколишнього середовища негайно повідомити Брюссель про сприятливий статус вовка для Атлантичного та Континентального біогеографічних регіонів, а також знизити охоронний статус вовка на європейському рівні.

Конференція міністрів навколишнього середовища наприкінці листопада 2023 року має вирішити питання про впровадження цих пропозицій щодо швидкого відстрілу вовків.

Не зважаючи на ці нові ініціативи, DJV закликає відповідальні регіональні уряди негайно реалізувати ці спрощення та подовжити їхню дію для підвищення захисту та обслуговування тварин.

Ця ініціатива відображає важливість балансу між охороною природи та захистом місцевої худоби, і обговорюється з метою досягнення цього балансу.

Вовк суворо охороняється в Німеччині відповідно до Європейської директиви щодо фауни, флори та середовища існування ( Директива FFH ) і є пріоритетним видом, за збереження якого всі країни Європейського Союзу несуть особливу відповідальність. Природоохоронний статус вовка має визначатися кожні шість років відповідно до директиви FFH . Його класифікація базується на єдиних критеріях у всій Європі. Крім популяції, це характеристики поширення, розмір і якість середовища існування, а також майбутні перспективи. Наступний звіт FFH – для всіх типів FFH – буде поданий у 2025 році.

Відповідно до поточної щорічної публікації Федерального агентства охорони природи ( BfN ), у 2022/2023 році моніторингу в Німеччині було 184 вовчі зграї, 47 пар і 22 особини вовків, тобто загалом 253 території вовків. Це випливає з опитувань, проведених федеральними землями, які оцінили десятки тисяч звітів і доказів для цієї мети. Найбільше вовчих зграй мешкало в Бранденбурзі (52) у вовчому році 2022/2023, за нею йдуть Нижня Саксонія (39) і Саксонія (38). За результатами моніторингу на підтверджених територіях виявлено 1339 особин вовка за завершений моніторинговий рік: 439 дорослих вовків, 83 однорічні особини (вовки 2-го року життя) та 634 цуценята (вовки 1-го року життя). життя), а також 183 вовків, яких не можна було чітко віднести до жодної з цих груп за віком.

У минулому моніторинговому році 2021/2022 було виявлено 245 територій, 162 зграї, 58 пар та 25 особин вовка. За останні два роки моніторингу дані моніторингу вовків у федеральних землях показали менший приріст кількості територій, ніж у попередні роки моніторингу. Раціон вовка більш ніж на 95 відсотків складається з дичини, а це означає, що він зазвичай харчується в лісі, а не на пасовищі. Відколи вовк повернувся до Німеччини понад 20 років тому, нападу на людей не було. Напади в інших регіонах світу в основному викликані сказом, якого більше немає в Німеччині та більшості країн Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *