Новий законопроект має посилити наукову базу рибного господарства України

Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм (Держрибагентство) представило проєкт Закону України “Про наукову діяльність та збір даних у галузі рибного господарства”, спрямований на імплементацію законодавства ЄС щодо управління рибним господарством та збору даних про рибогосподарську діяльність, повідомляється на офіційному сайті відомства.

“На шляху до європейської інтеграції реформу рибної галузі ми розпочали з оновлення нормативно-правової бази, яка включає також зміну системи збору даних та наукової діяльності”, – зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня під час дискусії “Рибне господарство майбутнього: інтеграція науки і закону”, що відбулася 19 червня 2024 року.

Ключовими аспектами законопроекту є забезпечення системи збору, обробки та використання рибогосподарських даних, впровадження багаторічного планування в управлінні галуззю та розвиток наукової діяльності.

Т.в.о. Голови Держрибагентства Ігор Клименок підкреслив: “Відповідно до практик Європейського Союзу законопроектом передбачається структурування рибогосподарської науки та централізація збору даних під «парасолькою» Держрибагентства для створення певної бази даних, яка буде накопичувальною для наступних поколінь”.

Законопроект пропонує визначити Інститут рибного господарства, екології моря та океанографії уповноваженою науковою установою, відповідальною за збір, узагальнення, оприлюднення та обмін інформацією про виконання стратегічних напрямів збору даних та тематик наукових досліджень у галузі рибного господарства.

Читайте також: У водойми випущено понад 48 тисяч мальків струмкової форелі

Учасники зустрічі також обговорили сучасний стан рибогосподарських досліджень в Україні та наголосили на необхідності якісної підготовки кадрів для галузі. За результатами дискусії було досягнуто домовленості про спільне доопрацювання норм законопроекту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *