Новий звіт про внесок мисливців у охорону європейської природи: позитивні результати і мільйони витрачених з користю євро

Нещодавно оприлюднений 6-й звіт FACE (Федерації європейських мисливських і природоохоронних асоціацій), який базується на 470 мисливських проектах різних країн, які сприяють збереженню біорізноманіття. Ці проекти представляють загальноєвропейську вибірку, яка насправді є лише вершиною айсберга. Звіт демонструє, як мисливці активно зберігають біорізноманіття за допомогою управління видами та середовищем їх існування, досліджень та моніторингу, а також шляхом діалогу та підвищення обізнаності громад. Про це повідомляє Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь.

Незважаючи на те, що впроваджуються численні дії, цей звіт показує, що мисливці вкладають значні ресурси у збереження видів, відновлення водно-болотних угідь, сільськогосподарських угідь та лісових біотопів.

З точки зору актуальності політики, у цьому звіті зосереджено увагу на тому, як дії мисливців вже сприяють реалізації Стратегії ЄС щодо біорізноманіття на 2030 рік. Хоча ЄС і не досяг мети на 2020 рік щодо зупинення втрат біорізноманіття, мисливські проекти демонструють активну прихильність мисливців до збереження природи. Маніфест про біорізноманіття є єдиною європейською структурою, яка кількісно визначає, як мисливці приносять користь збереженню природи в Європі. Цей звіт випливає із серії щорічних звітів, що показують зв’язок між мисливством та охороною довкілля в ЄС.

Докази, представлені у цьому звіті, показують, що реалізовано понад 137 проектів (32%) на територіях мережі Natura 2000, 41% проектів зосереджені на охоронюваних видах, а 51% мають важливе значення
для сталого використання тваринного світу. Це демонструє внесок мисливців у досягнення цілей “Стратегії ЄС щодо біорізноманіття 2020”. Крім того, 52% проектів зосереджені на збереженні та відновленні середовищ існування, 25% на зелену інфраструктуру та 26% на екосистемні послуги. Ці дії мають відношення до
“Стратегії ЄС щодо біорізноманіття до 2030 року”. Багато проектів також орієнтовані на викорінення інвазивних чужорідних видів (IAS).

У Звіті зокрема йдеться про те, як минулого року Німеччина спільно з Францією проводила контроль чисельності інвазивного виду – нутрії, котра наносить цим країнам збитки на мільйони євро. Польща відновлювала чисельність тетеруків, яких тут лишалося не більше 200 особин, а Естонія облаштовувала автомагістралі відбивачами світла для запобігання загибелі диких тварин під колесами авто і т. д. У деяких національних дослідженнях робилися спроби обчислити мисливські інвестиції в довкілля у грошовому еквіваленті. Наприклад, у Великобританії підрахували, що майже 250 мільйонів фунтів стерлінгів (близько 295 млн. євро) витратили місцеві мисливці на природоохоронну діяльність минулого року.
Повна англомовна версія Звіту доступна ТУТ.

Джерело – FACE

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *