Обмежене полювання на рівні 1-3% від загальної популяції позитивно позначиться на зростанні чисельності лосів?

1939765_751583964873695_6224252494908622513_oСкандали довкола жорстоких розстрілів лосів на Чернігівщині сколихнули всю країну. Реагуючи на події, уряд видав мораторій на відстріл рогатих на 25 років. На перший погляд, це добре, однак лісівники запевняють, що ситуація, навпаки, погіршиться. І аргументи лісівники наводять слушні. Про це пише cheline.com.ua  з посиланням на видання КП в Україні.
Отже, в регіонах, де мала популяція тварин, і без додаткових наказів діє заборона. Але якщо в лісовому господарстві, на думку фахівців, має бути 10 лосів, а їх гуляє 13, то 3 можуть об’їсти ліс. Тож їх можна принести в жертву людським пристрастям.
Відомо, що полювання на лосів – недешева справа. 2 тисячі гривень коштує ліцензія на відстріл (1 голова за один день), близько 30 тисяч гривень – за вбитого лося. Якщо мисливець влучив у самку, то викласти доведеться 50 тисяч. Більше ніж 1,5 тисячі гривень коштуватимуть єгерські послуги.
До того ж, щоб виростити лося, який може стати гарним мисливським трофеєм, потрібно 12 років. Увесь цей час тварину треба підгодовувати й тримати штат охорони мисливського господарства.
Якщо мораторій введуть, то мисливські господарства просто не будуть цим займатися. За таких обставин лосі стануть беззахисними перед зимовими холодами, вовками та браконьєрами. Як відомо, останніх жодними заборонами не зупинити.
Також у Держлісагентстві є дані, що відмова від офіційного полювання на лося упродовж 2009-2011 років не привела до зростання популяції рогатих. Натомість обмежене полювання на рівні 1-3% від загальної популяції позитивно позначиться на зростанні чисельності тварин завдяки посиленню їх охорони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *