Бджолярі, аграрії та садоводи шукали шляхи недопущення отруєнь бджіл від пестицидів
Держпродспоживслужба, бджолярі, аграрії та садоводи шукали шляхи недопущення отруєнь бджіл від пестицидів. Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
В понеділок, 28 січня 2019 року, на базі Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області відбулася семінар-нарада щодо дотримання ветеринарних, фітосанітарних та санітарних законодавчих вимог при провадженні господарської діяльності в галузях бджільництва, рослинництва та садівництва.
Учасники зустрічі обговорили порядок проведення реєстрації пасік згідно із законодавчими вимогами, дотримання ветеринарно-санітарних правил, питання профілактики інфекційних та інвазійних захворювань бджіл, відбір проб і проведення лабораторних досліджень продуктів бджільництва та бджіл.
Крім того, були проаналізовані основні порушення санітарного законодавства при застосуванні пестицидів та агрохімікатів, які можуть призвести до отруєння бджіл та висвітлили безпеку використання пестицидів у рослинництві.
Науковці-екологи поінформували про досвід щодо використання бджолосімей для запилення агрокультур в Австрії, ознайомили присутніх з результатами моніторингу економічних втрат внаслідок загибелі бджолосімей у період зимівлі та доцільності використання їх для запилення рослин.
На завершення роботи начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Олександр Александрюк подякував усім учасникам за розуміння актуальності зазначеного питання. Він наголосив, що служба максимально відкрита до діалогу та співпраці з усіма зацікавленими сторонами задля якнайшвидшого врегулювання усіх проблемних питань.
У роботі семінар-наради взяли участь начальники районних та Чернівецького міського управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, начальники районних та Чернівецької міської державних лікарень ветеринарної медицини, голови обласної та районних громадських організацій «Буковинський бджоляр», члени асоціації розвитку інтенсивного садівництва, аграрії, реалізатори пестицидів та науковці-екологи Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича.