Озвучено причини зменшення популяції лисиці і збільшення кількості вовків на Одещині

1493507224151553540Важливий напрям роботи єгерської служби – відстріл та відлов диких шкідливих хижаків (лисиць, вовків), вжиття заходів щодо вилучення та ізоляції тварин, які мають ознаки хвороб небезпечних для життя та здоров’я людей і, звичайно, боротьба з браконьєрством. Про це повідомляє Одеське обласне управління лісового та мисливського господарства.

На минулому тижні єгерською службою ДП «Великомихайлівське ЛГ» в Великомихайлівському лісництві ур. «Кардамичево» виявлено сліди вовків. Після обходу лісового масиву встановлено їх місцезнаходження. Бригадою мисливців на чолі з мисливствознавцем Логіновим О.В. проведено відстріл – по одній особині вовка та лисиці.

За останні три роки чисельність популяції лисиці суттєво зменшилась. Основна причина в цьому інтенсивність землеробства в регіоні – розораність земель та інтенсивне використання агрохімікатів при вирощуванні сільськогосподарських культур.

Популяція вовка значно зросла. Причиною тому стали ряд факторів, насамперед, міграція тварин з сусідніх регіонів та збільшення природної плодовитості самиць вовка. Це призвело до того що чисельність популяції цього хижака, в лісових масивах лісгоспу, перевищує оптимальну в декілька разів.

Враховуючи те, що в природі, вовк не має конкурентів та хижаків які могли б його знищити, один із способів регулювання його чисельності – селекційний відстріл.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *