Днями спеціалісти Південного міжрегіонального головного управління Держпродспоживслужби на державному кордоні оформили документи на вивіз пари білух до зоопарку у Валенсії (Іспанія). Усі необхідні ветеринарні та транспортні документи підготовлено відповідно до міжнародних стандартів. Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби.
Хлопчик, на ім’я Пломбір, вагою 1 200 кг, та дівчинка Міранда – 900 кг, багато років радували відвідувачів харківського дельфінарію. На жаль, воєнні дії, які відбуваються в Харкові та його околицях, поставили під загрозу їх життя. Пломбір та Міранда потребували негайної евакуації, щоб уникнути небезпеки та отримати необхідний догляд. Тому їх власник вирішив подарувати їх зоопарку у Валенсії.
«Подарунок білух зоопарку в Іспанії є важливим кроком у зміцненні дружби та співпраці між нашими країнами. За багато років роботи це чи не єдиний випадок такого щирого жесту доброї волі. Сподіваємось, що Пломбір та Міранда будуть добре розвиватись у належних умовах», – повідомили у Південному МГУ Держпродспоживслужби на державному кордоні.
Читайте також: Скарга до Єврокомісії через заборону полювання в іспанському національному парку
Довідково. Білухи є унікальними морськими ссавцями, які мешкають у холодних водах Арктики та субарктики. Вони належать до родини дельфінових і вирізняються своєю характерною білою шкірою та здатністю видавати широкий спектр звуків.
Мешкають вони у холодних арктичних та субарктичних водах, включаючи узбережжя Північної Америки, Гренландії. Вони зустрічаються в прибережних водах, лиманах, бухтах та гирлах річок. Влітку вони часто мігрують у тепліші води для годування та розмноження.
Білухи є хижими ссавцями, і їхній раціон включає різноманітну морську їжу, зокрема рибу (лосось, тріска, оселедець), ракоподібних (креветки, краби) та молюсків. Вони можуть пірнати на глибину до 800 метрів у пошуках їжі, використовуючи ехолокацію для орієнтації та пошуку здобичі.
Вагітність білух триває близько 14-15 місяців, після чого самка народжує одного дитинча. Новонароджені білухи годуються молоком матері протягом перших двох років життя. Білухи утворюють міцні соціальні зв’язки, живуть у групах і часто співпрацюють у догляді за молоддю.