Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин в Полтавській області: зооактивісти не беруть участі

На території Козельщинської та Новогалещинської обʼєднаних територіальних громад Полтавської області з 20 жовтня 2023 року розпочалася кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. Заходи здійснюються на мисливських угіддях та прилеглих територіях з метою зменшення поширення сказу серед тварин. Про це повідомляється на сторінці Козельщинської ГМРП Полтавської облорганізації УТМР.

У цьому важливому заході беруть участь працівники Козельщинської дільниці ветеринарної медицини, єгерська служба Козельщинського обласного товариства мисливців і рибалок (УТМР), а також єгеря Кременчуцького лісгоспу. Важливо відзначити, що так звані зооактивісти не беруть участі в пероральній імунізації диких м’ясоїдних тварин, незважаючи на те, що вони найбільше кричать, що мисливці тільки полюванням хочуть вирішити проблему сказу серед диких м’ясоїдних.

Вакцинація проводиться за допомогою вакцини “Орісвак”, яка розкладається в лісових масивах на узбіччях лісосмуг, ярків, балок та в місцях безпосереднього проживання диких м’ясоїдних тварин.

Важливо відзначити, що пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин, серед інших методів є ключовим елементом стратегії з контролю та запобігання поширенню сказу. Вакцинація допомагає створити імунітет серед цих тварин, що зменшує ризик зараження та допомагає підвищити їхню загальну стійкість до захворювання.

Подолання сказу серед диких м’ясоїдних тварин – це завдання, яке вимагає спільних зусиль та довготривалого підходу. Мета цієї кампанії – створити умови для життя цих видів тварин, зберегти природну біорізноманість та забезпечити безпеку нашої екосистеми.

Важливо зауважити, що тварин, які вже інфіковані сказом, вилікувати неможливо. Тому превентивні заходи, такі як пероральна імунізація, мають вирішальне значення для збереження здоров’я та безпеки цих тварин та навколишнього середовища.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *