7 лютого 2024 року в мисливських угіддях філії «Хмельницьке лісомисливське господарство» ДП «Ліси України» проведений контрольний облік диких звірів. Про це повідомляє Південно-західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства на своєму сайті.
У повідомленні зазначається, що проводили контрольний облік працівники лісової охорони в присутності першого заступника – головного лісничого Південно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Олександра Лукомського, заступника директора Департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької обласної державної адміністрації – начальника управління захисту довкілля, оцінки впливу на довкілля, використання природних ресурсів Ірини Кліпацької, начальника відділу заповідної справи та зв’язків з громадськістю департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької обласної державної адміністрації Вікторії Войтишиної.
Контрольний облік проведено в Прибузькому лісництві на пробній площі методом шумового прогону. Облік проводився в урочищі Стражевська дача кв.13 на площі 67 га. В результаті прогону обліковано вісім козуль (два самця, три самки і три молоді до 2 років козулі). Облікований один лис і три зайця.
Крім того у повідомлення зазначається, що облік диких звірів в мисливських угіддях філії «Хмельницьке лісомисливське господарство» ДП «Ліси України» проводився з 22 по 26 січня 2024 року єгерською службою та працівниками державної лісової охорони по єгерських дільницях, урочищах та польових угіддях сільськогосподарських користувачів. – Додатково мисливці до обліків не залучались, – виправдовуються в Південно-західному міжрегіональному управлінні лісового та мисливського господарства та чітко, по-книжному, розповідають як вони проводили облік:
«Чисельність зайців і інших хутрових визначалась анкетно-опитовим методом у лісових та польових угіддях згідно «Інструкції з обліку чисельності основних видів мисливських тварин України» на площі не менше 89% від загальної.
Кількість кабанів і козуль визначалась методом анкетно-опитового обліку на площі 89% від станції перебування диких звірів. Облік проводиться кваліфікованими особами (респондентами) єгерями, працівниками лісової охорони в лісових масивах, по урочищах.
Облік здійснюється шляхом подання керівнику обліку спеціально підготовлених анкет, шляхом усного опитування респондентів. Анкети та перелік питань до респондентів складаються керівником обліку у довільній формі та містять інформацію про посаду респондента, прізвище та ініціали, дату, місце (адміністративний район, назва підприємства, назва лісництва, урочища або назва сільськогосподарських користувачів), площа обліку. Також по можливості в облікові карточки заносяться вік і стать мисливських звірів.
Камеральна обробка матеріалів полягала в сумарному підрахунку облікованих звірів на усіх пробних ділянках та інтерполяції повидової чисельності на всю площу угідь».
Один коментар до “Під час контрольного обліку на 67 га побачили трьох зайців”