У масивах Великоберезнянського лісгоспу відбувся облік чисельності диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин, який є обов’язковим для усіх користувачів мисливських угідь. Такий щорічний облік здійснюється з метою об’єктивного контролю за використанням і відтворенням мисливських тварин на території району. Про це повідомляє прес-служба Закарпатського облуправління лісового та мисливського господарства.
За словами провідного районного мисливствознавця Великоберезнянського району Юрія Повханича, кількість диких мисливських тварин у лісах Великоберезнянщини знаходиться у межах оптимальної чисельності. Це свідчить про забезпечення раціонального та невиснажливого використання дикої фауни.
Юрій Повханич розповідає: «Облік мисливської фауни здійснюють методом шумового прогону на пробних площах та маршрутним методом, тобто рахують тварин за слідами на снігу. У місцях скупчення тварин біля підніжжя гір, схилів, біля годівниць облік здійснюється візуальним методом. Також використовується анкетно-опитовий метод обліку. Найчисельнішими виявилися цього разу козулі, білки, зайці, лисиці та куниці».
На підставі результатів таксації проведено оцінку діяльності ведення мисливського господарства на підприємстві, визначення динаміки чисельності тварин, норм відстрілу звірини на наступний мисливський сезон в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.