Після скиду з очисних споруд на Івано-Франківщині загинула риба

IMG-44479fd6ef103860145c59e8def1dd83-VДо Державної екологічної інспекції Карпатського округу 26.07.2019 надійшла телефонограма щодо загибелі риби в р. Сівка на території с.Голинь Калуського району. Державні інспектори виїхали для на місце події. На місце події також прибули представники ДСНС, Держрибагентства, Держпродспоживслужби, Нацполіції, представники органів місцевого самоврядування та райдержадміністрації. Про це повідомляє прес-служба Державної екологічної інспекції.

Візуально спостерігались ознаки потрапляння господарсько-побутових чи інших стічних вод у р.Сівка. Проведено обстеження річки до місця скиду очисних споруд Брошнівського житлово-комунального господарства та 500м вище за течією річки. Виявлено факти забруднення річки після скиду з очисних споруд – вода темного кольору із специфічним запахом та загиблою рибою. Вище скиду – річка чиста, спостерігалась наявність живих організмів та риби.

Працівники Брошнівського ЖКГ підтвердили факт скиду неочищених стоків у річку, який відбувся через відсутність електропостачання на очисних спорудах, спричинену несправністю трансформаторної підстанції. Станом на 20-15 год 26.07.2019 відновлено електропостачання очисних споруд та припинено скид неочищених стічних вод в р.Сівка.

Відповідальну посадову особу Брошнівського ЖКГ притягнуто до адміністративної відповідальності. Працівники Державної екологічної інспекції Карпатського округу відібрали проби стічних вод підприємства та поверхневих вод р.Сівка. Після проведення лабораторних досліджень буде розраховано розмір завданої довкіллю школи. Перевірка триває.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *