На Херсонщині почали “авіащеплення” диких тварин від сказу, на черзі Волинь (ФОТО)

465696Три льотні екіпажі на АН-2 почали розкидати на Херсонщині принади з вакциною від сказу сьогодні, 7 грудня.

Про це повідомили у ГУ Держспоживслужби в Херсонській області.

З літаків обробляють мисливські угіддя, розкидаючи принади з вакциною від сказу “Орісвак”. Вона призначена для вакцинації диких м’ясоїдних тварин: лисиць, вовків, єнотовидних собак, куниць тощо.

Поки територію Херсонщини оброблятимуть із трьох літаків, згодом долучиться ще один.

Мешканців області просять не торкатися принад із вакциною.

Водночас, за інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Волинській області, з метою реалізації положень міжнародних угод між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільського господарства і розвитку села Республіки Польща щодо виконання програми боротьби зі сказом на території України починаючи з 2012 року в області проводиться пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин. До 2016 року ця робота проводилась на території 10 районів області за винятком Камінь-Каширського, Ківерцівського, Луцького, Любешівського, Маневицького та Рожищенського районів. Починаючи з 2016 року пероральна вакцинація проводиться на території всієї області.

– В поточному році кампанія по пероральній вакцинації м’ясоїдних тварин розпочнеться з 15 грудня. Робота проводитиметься з використанням авіатранспорту, який обладнаний системою GPS і системою рівномірної реєстрації викидів вакцини. Польоти відбуваються по визначених паралельних лініях, а відстань між лініями перельотів не перевищує 1 км. В кожному районі визначено контрольну зону, територією 1 км2, на якій приманки розкладаються вручну. На 4,8,15 день проводиться контроль за її споживанням, – повідомляє Держпродспоживслужба у Волинській області.33

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *