Полювання на кабана: у Баварії дозволено з приладом нічного бачення

У Баварії мисливцям дозволено полювати на диких кабанів з приладами нічного бачення. Причина – бажання стримувати африканську чуму свиней. Про це повідомляє видання br.de.

Три роки тому – влітку 2020 року – коли африканська чума свиней загрожувала Баварії, мисливці, такі як Ульріх Меннекінг, офіційно отримали дозвіл на відстріл диких кабанів вночі за допомогою приладів нічного бачення. До того часу це було заборонено. Але популяцію потрібно було швидко скорочувати, згадує Меннекінг.

Дозвіл на вилучення через “гостру небезпеку”.

Чума загрожує поширитися на племінних і відгодівельних свиней. Тому з 2020 року баварські нижчі мисливські органи, які знаходяться в районних управліннях, можуть надавати мисливцям виняткові дозволи. Це дозволяє мисливцям полювати на дикого кабана, який веде переважно нічний спосіб життя, вночі за допомогою приладів нічного бачення. Деякі райони також затвердили це загальним розпорядженням.

Власники мисливських угідь можуть подати заявку на цей виняток, вказавши “особливі причини”. Згідно з листом Міністерства внутрішніх справ і Міністерства сільського господарства Баварії, особливою причиною є, наприклад, “гостра небезпека” АЧС.

Полювання з приладами нічного бачення можливе ще й тому, що в лютому 2020 року федеральний уряд переглянув закон про зброю. Відтоді новий параграф 40 німецького закону про зброю дозволяє мисливцям купувати прилади нічного бачення та встановлювати їх на свою зброю.

Прилади нічного бачення: “Як людське око”

Раніше прилади нічного бачення для стрільби були заборонені в цивільному секторі. Вони були зарезервовані для поліції та Бундесверу, пояснює Меннекінг, який сам колись був солдатом, а зараз перебуває у відставці. За словами Меннекінга, це була перша перешкода, яку потрібно було подолати, перш ніж прилади нічного бачення можна було використовувати для полювання на кабана.

В основному, існує два типи технологій нічного бачення: з одного боку, є тепловізійні камери, за допомогою яких кабанів можна розпізнати на великій відстані, але вони не можуть бачити чітко. “Вони мають велику дальність дії, але в підсумку ви бачите лише теплову пляму.

Ось чому існують прилади нічного бачення, каже він. “Вони працюють як людське око, ви можете бачити деталі дуже чітко, наприклад, чи є це провідна тварина-матір”.

Поголів’я молодняка сильно змінюється з року в рік

Ступінь, до якого необхідно стримувати популяцію диких кабанів, змінюється з року в рік. Залежно від погоди та наявності їжі, молодих кабанів стає більше або менше. Наприклад, у 2022 році багато молодих тварин померло від пневмонії, тому що навесні було дуже холодно і волого, сказав він. “Там не було великої популяції, і тоді також було менше відстрілу”.

Однак, в основному, дикі кабани “дуже пристосовані і розумні”, каже Меннекінг. Наприклад, коли сільське господарство перейшло на вирощування кукурудзи та ріпаку, дикі кабани просто змінили свої харчові звички разом з ними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *