ЗМІСТ
Природний світ Словаччини – один з найбільш добре збережених в Європі. Словаки можуть пишатися чудовою фауною і флорою. А ще це одна з небагатьох країн зі збереженими мисливськими традиціями і звичаями.
Мисливські традиції
У Словаччині існують автентичні мисливські музичні твори, і словацькі мисливці одні з небагатьох використовують десять власних сигналів, які в 1971 році були випущені у вигляді нотної брошури. Більшість звичаїв вчать гуманної та етичної реалізації права на полювання. З найважливіших просвітницьких акцій: червень за традицією є місяцем полювання і захисту природи. Ще одна особливість – вшанування покровителя мисливців: в Словаччині відзначають День святого Губерта. Основний заповіт криється в принципі – в першу чергу тварин треба захищати, дбати про них, і тільки потім – полювати.
Полювання в Словаччині
У Словаччині вдалося зберегти відповідну кількість всіх європейських хижаків. Жителі країни можуть пишатися, тим, що у них є «європейська трійка» хижаків: найбільший з них – бурий ведмідь, з родини собачих – вовк звичайний, з котячих – рись звичайна. З інших представників сімейства псових у них є лисиця руда, єнотовидний собака, з сімейства котячих – лісовий кіт, з родини куницевих – борсук звичайний, видра річкова, куниця лісова і кам’яна, тхір звичайний, ласка звичайна і горностай звичайний. Оскільки хижаки в природі виконують функцію регулювання, селекції, а також санітарну, про їх збереження дбають як захисники природи, так і мисливці.
На 10.03.2014 у Словаччині було зареєстровано 1 867 мисливських угідь. Загальна площа мисливських територій в 2013 році склала 4 434 295 га. Словаччина ділиться на області полювання на оленя, козулю та дрібну дичину (зайця, фазана, куріпку). Крім мисливських районів у них є місця для полювання на лань і муфлона. Мисливські угіддя діляться на лісові та польові.
Проживання дичини в Словаччині
Благородний олень (Cervus elaphus), європейська лань (Dama dama), європейський муфлон (Ovis musimon), європейська косуля (Capreolus capreolus), дикий кабан (Sus scrofa), Татранська сарна (Rupicapra rupicapra tatrica) – Велька Фатра і Словенський рай, альпійська сарна (Rupicapra rupicapra rupicapra) – Високі і Низькі Татри, заєць-русак (Lepus europaeus), бурий ведмідь (Ursus arctos), вовк звичайний (Canis lupus) – найбільша популяція налічується в Прешівському (38%), Жилінському (26%) і Банскобістріцкому (18%) краях; рись звичайна (Lynx lynx), глухар (Tetrao urogallus), тетерев-Косач (Tetrato tetrix), рябчик звичайний (Bonasa bonasia).
Джерело: Kampolovat.sk