Незважаючи на воєнний стан, Міндовкілля України ухвалило важливе рішення щодо мисливського господарства – затвердило ліміти використання мисливських тварин на сезон 2023-2024 років для 8 областей (Волинської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Рівненської та Черкаської). Це ще не означає відкриття полювання, але є одним із кроків на шляху до цього. Які ж причини цього рішення?
По-перше, затверджені ліміти дозволять контролювати популяції мисливських видів тварин та запобігти розповсюдженню хвороб серед диких і свійських тварин після відкриття полювання.
По-друге, надходження від обмеженого полювання зможуть фінансувати утримання служб охорони та підгодівлю тварин, що особливо важливо взимку.
По-третє, міжнародні організації радили Україні частково відкрити полювання, аби запобігти погіршенню екологічної та епізоотичної ситуації.
Наступний, не менш важливий і складний крок – отримання погоджень і видання наказів для користувачів мисливських угідь на місцях від обласних військових адміністрацій. У Всеукраїнській асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь кажуть, що допомагають користувачам і на цьому етапі, але більшість зусиль та наполегливості має надходити саме від користувачів мисливських угідь.
– Відкриття полювання, хоча б індивідуального, в господарствах, де це можливо, тепер залежить переважно від наполегливої позиції керівників мисливських господарств, – переконані у Всеукраїнській асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь.
Отже, затвердження лімітів – це один з кроків до можливого відкриття полювання в деяких регіонах. Що думаєте ви, шановні читачі Криниці мисливця – чи варто було йти на такий крок в умовах війни і чи переконливо обґрунтована така необхідність? Чекаємо на вашу думку у коментарях!
Один коментар до “Полювання в Україні: чому затверджено ліміти використання мисливських тварин”