Понад 20 000 вовків в ЄС – аргумент зміни захисного статусу

Понад 20 000 вовків в ЄС

Понад 20 000 вовків в ЄС. Збільшення кількості та розширення ареалів є аргументом для зміни захисного статусу. Про це йдеться на сайті FACE.

Зокрема, Європейська комісія (ЄК) пропонує змінити міжнародний статус вовків із «суворо охоронюваних» на «охоронювані». Пропозиція ґрунтується на основі наукових даних про збільшення чисельності цього хижака та його вплив. Європейська федерація полювання та охорони природи, яка представляє 7 мільйонів мисливців у Європі, вітає таку пропозицію ЄК. Про це йдеться на сайті FACE.

Говорячи про наступні кроки, президент FACE Торбйорн Ларссон заявив: « Хоч ми вітаємо цю новину, ми очікуємо, що міністри охорони навколишнього середовища підтримають науково обґрунтовану пропозицію від ЄК. Однак, щоб забезпечити успішне співіснування, нам також потрібен великий пакет м’ясоїдних. Йде мова про ведмедів і рись з акцентом на їхньому охоронному статусі, перегляді вказівок ЄС і системи звітності про охоронний статус.

Понад 20 000 вовків в ЄС

У FACE зазначають, що перенесення вовка зі статусу « суворо охороняється » на «охоронюваний» не змінює законодавчі вимоги щодо збереження вовків у Європі. Перевага полягає в тому, що це дозволяє адаптувати управління, яке більше підходить для видів, яким більше не загрожує, і популяція яких постійно зростає. Щоб подолати нинішній високий рівень конфлікту, ми повинні повернутися до ситуації, коли регульоване управління та підтримка сприятливого природоохоронного статусу відбуваються одночасно.

Залишаючи осторонь статус здорової популяції вовків у Європі, яка явно досягає соціальної здатності в багатьох частинах Європи, основна проблема залишається практичною та юридичною. Поточний список Додатку II (Сувора охорона) згідно з Бернською конвенцією не дозволяє країнам адаптувати охоронний статус вовка, тому ЄК внесла свою пропозицію. Зокрема, в Європейському Союзі сувора охорона (Додаток IV) у списку відповідно до Директиви про середовища існування створює майже неможливу ситуацію в поєднанні з тим фактом, що вказівки ЄС є нечіткими, а кілька національних судів є дуже запобіжними, створюючи адміністративний та бюрократичний тягар. Все це викликало розчарування у сільських громад.

Сьогоднішній поглиблений аналіз показує, що популяції вовків значно зросли за останні десятиліття, і вони займають все більші території. Існує понад 20 000 вовків із загалом зростаючими популяціями та розширенням ареалів, а також зграями розмноження у 23 державах-членах.

– Цей розвиток також відображено в оцінці Ініціативи великих м’ясоїдних для Європи МСОП від 2022 року, в якій зазначено, що перспективи для вовків є позитивними, і очікується подальше розширення практично для всіх дев’яти субпопуляцій у Європі. Це розширення призвело і призведе до подальших конфліктів із людською діяльністю з сильним тиском на окремі території та регіони Європи, – констатують фахівці FACE.

Один коментар до “Понад 20 000 вовків в ЄС – аргумент зміни захисного статусу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *