Боротьба за вовків у ЄС: Різні погляди мисливців, фермерів і захисників природи на чисельність

Нині у Центральній Європі живе близько 17 000 вовків

Суперечки щодо майбутнього вовків у Європі: мисливці та фермери закликають до регулювання чисельності, а захисники природи маніпулюють лякаючи історіями про повне знищення популяції.

Наразі можна констатувати – вовк повернувся до Європи. Дехто вважає, що хижаків стає занадто багато. Владі Євросоюзу доведеться знайти компроміс між шкодою для сільського господарства та охороною природи, про це йдеться у статті Deutsche Welle із заголовком: “У Європі почали боятися вовків. Чому?”

Добре для екосистеми, погано для домашньої худоби

Згідно з науковими даними, вовки є цінними для довкілля. Дослідження, проведені в США й Канаді, показують, що екосистеми, у яких живуть вовки, відновлюються з поверненням цих хижаків.

Фото: Jonas Ekstromer/STF/picture alliance

Але, як з’ясувалося, не всі раді їхньому поверненню. У міру збільшення популяції вовків місця їхнього проживання наближаються до домівок людей. Хижаки нападають на домашню худобу, а разом з цим ростуть побоювання, що вони можуть становити загрозу і для людей.

У Німеччині найчастіше цю небезпеку відчувають фермери федеральної землі Нижня Саксонія на північному заході країни. Із січня по серпень 2023 року вовки вбили на території цієї землі понад 600 домашніх тварин і худоби. Це змусило деяких фермерів розв’язувати проблему самостійно, і вони почали відстрілювати вовків, порушуючи закон.

Чи змінить ЄС статус вовків, які перебувають під охороною?

Близько року тому президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) опинилася в центрі дебатів після того, як вовк убив її поні Доллі в загоні будинку її сім’ї в Нижній Саксонії. Невдовзі після цього вовка з ідентифікаційним номером GW950m дозволили застрелити. Але тварина вислизала від мисливців. А незабаром і судова інстанція скасувала це рішення, заборонивши відстріл тварини.

На початку вересня 2023 року Урсула фон дер Ляєн знову висловилася на цю тему: “Концентрація вовчих зграй у деяких районах Європи тепер становить небезпеку для домашньої худоби і, можливо, для людей”. Президентка Єврокомісії закликала владу на місцевому й національному рівнях “вживати заходів там, де це необхідно”.

Вовки чи сільське господарство?

Тиск на Єврокомісію з боку фермерів і мисливців зростає, вони закликають до істотного полегшення легального полювання на вовків. “Є необхідність у швидшому й ефективному відстрілі вовків, які полюють і вбивають худобу на випасах. Крім того, необхідний надійний процес регулювання популяції вовків”, – заявив у серпні Йоахім Руквід (Joachim Rukwied), президент Асоціації німецьких фермерів. Інакше, за його словами, пасовищне господарство в Німеччині може зникнути: “Випас великої рогатої худоби, овець, кіз і коней може опинитися в минулому”.

На знак протесту фермери Швейцарії поклали туші овець перед будівлею уряду кантону Тічино в Беллінцоні

Захисники природи закликають ЄС дотримуватися наявних правил. “Вовки – частина європейського ландшафту. Одного разу ми майже винищили їх, тепер нам належить захистити їхнє місце в екосистемі”, – підкреслив в інтерв’ю DW Фаб’єн Кетьє з нідерландської організації Rewilding Europe.

Один коментар до “Боротьба за вовків у ЄС: Різні погляди мисливців, фермерів і захисників природи на чисельність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *