Популяція лисиці в Подільських Товтрах перевищує норму у 16 разів, депутати просять дозволу на відстріл

496378b107077c918fdde9864f4c1ee9На останній сесії Хмельницької обласної ради депутати звернулися до уряду за дозволом постріляти в Подільських Товтрах. Про це пише Криниця мисливця з посиланням на podilska.info.
За словами місцевих обранців, уся справа в тому, що населення Кам’янець-Подільського та Чемеровецького районів потерпає від безконтрольного розмноження хижаків, відстріл яких наразі заборонений. Адже ще у червні 1996 року на території цих районів було створено Національний природний парк «Подільські Товтри», полювання в якому заборонялося. Тепер популяція червоної лисиці перевищує норму у 16 разів. Це призвело до розповсюдження небезпечних інфекцій хижаками, особливо захворювання на сказ. Відтак, за останні 5 років лише у Кам’янець-Подільському районі зафіксовано 33 випадки сказу, з яких 13 виявлено у лисиці червоної. У цьому ж місті влітку хворий на сказ хижак покусав дитину та дорослого.
Через масові звернення громадян депутати Хмельницької обласної ради просять уряд внести зміни до законодавства, й дозволити мисливство у господарських зонах Національного природного парку «Подільські Товтри».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *