Реінтродукція вовків: у США жителі штату Колорадо проголосували за повернення хижаків у регіон

полювання (38)Більшість жителів штату Колорадо у США проголосували за повернення у регіон популяції звичайних вовків, яких знищили на цій території у 1940-х роках. Про це повідомляє hromadske.ua з посиланням на  The Guardian.

Голосування щодо реінтродукції вовків відбувалось в один день з голосуванням на виборах президента США. 50,4% виборців підтримали рішення про повернення вовків, тож тепер місцева влада має представити конкретний план з повернення тварин у західну частину штату до 2023 року.

Науковці вважають, що це принесе значну користь місцевим екосистемам. Вовки природним чином зможуть регулювати чисельність копитних та зменшувати вплив людини на навколишнє середовище, а отже і впливати на зміну клімату.

Цю теорію у 1995 році підтвердили вчені з Єллоустоунського національного парку, які повернули сірих вовків у екосистему регіону.

У Колорадо цих хижаків винищили у середині 1940 років, тож повернення вовків має принести користь місцевому середовищу, а також всьому виду, з’єднавши популяції вовків з північного заходу і південного заходу США.

У грудні минулого року організація Rocky Mountain Wolf Action Fund зібрала і передала в адміністрацію Колорадо 200 тисяч підписів на підтримку голосування з питання про реінтродукції вовків у штат. Тепер же, після успішного голосування, влада має продумати як ввести вовків у регіон з мінімальною шкодою для місцевих фермерів, адже усі збитки за поселення хижих тварин бере на себе штат.

Голосування за повернення вовків у Колорадо стало першим випадком, коли долю виду, що зникає, визначили голосуванням простих громадян, а не рішенням екологів та чиновників. У штаті вирішили, що рішення випускати хижаків, попередньо не порадившись з людьми, загрожує протестами місцевого населення.

Водночас у кінці жовтня адміністрація президента США Дональда Трампа ухвалила рішення виключити вовків із переліку видів, що вимирає. За словами чиновників, чисельність цих хижаків у країні відновилася достатньо, щоб вони більше не потребували охорони федерального уряду. Тепер кожен штат може сам вирішити, чи відкривати полювання на вовків. Біологи вважають це рішення передчасним і сподіваються, що воно буде скасовано.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *