Прикордонники застерігають: полювання між лінією державного кордону та лінією прикордонних інженерних споруд забороняється
Днями в Україні розпочинається сезон полювання на пернату дичину. Мисливці наполегливо готуються до 5 серпня. З огляду на це, варто знати, що, відповідно до пункту 21 Положення про прикордонний режим (далі Положення), полювання в місцевості між лінією державного кордону та лінією прикордонних інженерних споруд забороняється. Про це інформує Криниця мисливця з посиланням на видання ЧЕline, якому правила полювання біля держкордону роз’яснив помічник начальника прикордонного загону – начальник прес-служби підполковник Олександр Дудко.
Слід пам’ятати також, що полювання у прикордонній смузі здійснюється з обов’язковим інформуванням розпорядником полювання або особисто мисливцем органів або підрозділів Державної прикордонної служби, в межах відповідальності яких проводитиметься полювання, в порядку, передбаченому пунктом 17 цього Положення, а саме із зазначенням початку і строку полювання, прізвища, імені та по батькові осіб, які провадитимуть полювання.
Інформування здійснюється письмово не пізніше ніж за 24 години до початку провадження полювання, зокрема за допомогою факсимільного зв’язку або електронної пошти. Контактна інформація розміщена Адміністрацією Держприкордонслужби на інформаційних стендах, офіційному веб-сайті, а також у засобах масової інформації.
Крім того, нагадуємо, що, відповідно до пункту 7 цього Положення, громадяни України в’їжджають у прикордонну смугу та контрольований прикордонний район, перебувають, проживають або пересуваються в їх межах на підставі документів, що посвідчують їхню особу.
За порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, забороненими для добування тварин, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання, яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без позначки цього факту в дозволі на їх добування, за статтею 85 «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу” Кодексу України “Про адміністративні правопорушення» настає адміністративна відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу на громадян від шести до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (102 – 1020 грн).
Повторне порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин) чи таке, яке мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, тягне за собою накладення штрафу на громадян від шістдесяти до ста двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1020 – 2040 грн) із конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої.