Продовження дозволів на зброю під час війни: проблеми і рішення

Гостра дискусія розгорнулася на сторінці Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь у Facebook щодо продовження дозволів на зброю під час війни. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну та запровадження воєнного стану створило низку проблем для власників зброї. Багато українців були змушені покинути домівки, залишивши там свою зброю. Продовжувати дозволи за місцем реєстрації стало неможливим для значної частини громадян.

Для врегулювання ситуації МВС видало Наказ № 195, що передбачає продовження строку дії дозволів на період воєнного стану плюс 10 днів. Однак, неоднозначне трактування цього документу призводить до плутанини. Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь звернулася за роз’ясненнями до Національної поліції.

Відповідно до отриманих відповідей, власники зброї можуть не проходити повну перереєстрацію до кінця воєнного стану. Але вони зобов’язані подати Звернення до органу поліції за місцем фактичного проживання. Водночас, практика застосування Наказу №195 відрізняється в різних регіонах.

Коментарі власників зброї під дописом Асоціації свідчать про різний досвід взаємодії з дозвільною системою. Дехто повідомляє про успішне проходження перереєстрації у звичайному порядку. Інші зазначають, що замість книжечок дозволів видаються витяги на окремих аркушах формату А4.

Серед проблемних моментів, озвучених в коментарях:

  • Складнощі з перереєстрацією для військових, що виконують завдання на фронті
  • Побоювання, що подане Звернення діятиме лише на період поточного 3-місячного воєнного стану
  • Відсутність єдиного алгоритму дій для переселенців зі зброєю
  • Загальне невдоволення процедурою періодичної перереєстрації, яка сприймається як бюрократичний анахронізм

Загалом, ситуація вимагає додаткового врегулювання та уніфікації практики застосування Наказу №195 по всій країні. Важливо забезпечити максимально прозорий і зручний механізм взаємодії власників зброї з дозвільною системою в умовах війни. Дискусія, ініційована Асоціацією, сприяє пошуку оптимальних рішень цієї проблеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *