Протягом одного дня на Вінниччині добули 101 лисицю

У неділю, 5 листопада, 41 бригада з відстрілу лисиці червоної, отримавши дозволи на регулювання лисиці, розпочала заходи зі зменшення чисельності лисиці до встановлених норм: 0,5-1 гол. на 1000 га угідь. Про це повідомляє Центрально-Західне міжрегіональне управління ЛМГ.

Добутих лисів направлено до місцевих установ ветеринарної медицини для дослідження на сказ.

Контроль за роботою бригад з відстрілу лисиць здійснюють 20 рейдових груп, до складу яких ввійшли відповідальні працівники Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, працівники державної лісової охорони філій ДП «Ліси України», Головних управлінь Національної поліції та Держпродспоживслужби у Вінницькій області, Державної екологічної інспекції у Вінницькій області.

Рейдові групи виявили 4 випадки порушення правил полювання, не пов’язані з відстрілом лисиць. На порушників правил складено 4 протоколи.

Нагадуємо, як показує аналіз результатів епізоотичних розслідувань випадків сказу, у 100 відсотків продуктивних і у 50 відсотків домашніх тварин зараження відбулося при контактуванні саме з лисами.

На Вінниччині руді хижачки почали вільно заходити у населені пункти! Особливо страждають мешканці, чиї садиби знаходяться на околицях, поряд із лісом, полем, лісосмугами, порожніми будинками. Лисиці завдають чималої шкоди.

Лісівники Вінниччини закликають жителів області бути обережними! Не забувайте, що відвідування лісу заборонено!

Памятайте: у тварини, хворої на сказ, вражається центральна нервова система. Змінюється поведінка тварини. З’являються дуже характерні ознаки: боязнь світла, спазми гортані, активне слиновиділення, агресивність.

Сказ – це небезпечне інфекційне захворювання, яке передається через укуси та ослинення і у разі відсутності лікування у найкоротші терміни призводить до 100-відсоткової смерті.

Варто зазначити, заходи з профілактики захворювання тварин на сказ на Вінниччині посилено відповідно до рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній військовій адміністрації від 16.08.2023 року.

3 коментарі до “Протягом одного дня на Вінниччині добули 101 лисицю

  1. Цікаво, який відсоток із вбитих лисиць був заражений сказом. І чи проводились до цього заходи із розкидання приманок із вакциною. І хто і коли рахував кількість лисиць, яка стала завеликою, і тому треба їх було відстріляти? Чи це було на око?

  2. Цікаво, який відсоток із вбитих лисиць був заражений сказом? І чи проводились до цього заходи із розкидання приманок із вакциною? І хто і коли рахував кількість лисиць, яка стала завеликою, і тому треба їх було відстріляти? Чи це було на око, тобто як завжди. А ще скільки сарн та зайців під час цих рейдів загинуло бажано теж написати!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *